Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Lázeňská míle nečekaně pro Sharpoura

Lázeňská míle nečekaně pro Sharpoura
Sharpour (www.fotokisza.com)
Letošní ročník Lázeňské míle vypadal jako jednoznačná záležitost Certuse, ale výsledek nakonec zdaleka neodpovídal předstartovním předpokladům.

Velkou zásluhu na tom mělo pomalé tempo dostihu, z něhož nakonec nejvíce těžil Sharpour (8:1). Ten se pohyboval celý dostih blízko čela a v závěru překvapivě odrazil útoky všech svých soupeřů. Konečně tak naplno prokázal příslušnost k tuzemské elitě. Nutno ovšem říct, že na startu chyběla řada předních mílařů, a tak má v dalších startech ještě stále co dokazovat. Nečekané bylo i druhé místo City Halla (8:1), který přišel velkým závěrem. Po svém dubnovém vítězství tak znovu ukázal, že jeho optimální distanc leží asi o trochu níže, než to vypadalo před touto sezónou. Velkým zklamáním bylo až třetí místo Certuse (1,8:1). Na jeho umístění měl ovšem velký vliv zmíněný pomalejší začátek, který mu evidentně nesvědčil. V rovině poté nedovedl předvést svůj obvyklý spíd. O místo za ním skončil Kevin The Knight (3:1). Ten absolvoval dostih z optimální třetí pozice, ale v závěru předvedl jen jedno tempo. Projevit se na něm mohla i od VJC trvající dostihová pausa. Dantes Peak (16:1) toho k nejnižší dotaci příliš předvést nemusel. Na jeho štítě totiž zůstali jen na startu se asi 10 délek opozdivší Lord Silvano (8:1) a Wonder Horse (20:1), který dostih odvodil a letos je stále bez finančního zisku.

Velmi zajímavá byla i 2400 metrů dlouhá cena druhé kategorie. Ta se stala velkou exhibicí stáje Wrbna Racing, jejíž reprezentanti Klaus (2,5:1) a Savignon (6:1) svedli velký souboj o vítězství, ze kterého vyšel vítězně dříve jmenovaný zástupce klasického ročníku. Pád jeho kurzu před startem dostihu naznačuje, že jeho triumf byl mezi dobře informovanými očekáván. Rozhodně se musí počítat mezi aspiranty na úspěch v blížícím se St. Legeru.

Jaroslav Fabris (Vabank)