Line Honey potvrdil pozici sprinterského krále
Přes jednu z nejvyšších nesených hmotností odskočil do 86. Gomba handicapu (I. kat., 1200 m, VIDEO) v pozici favorita LINE HONEY (2,6:1), který dokázal, že titul šampióna sprinterů za loňský rok drží právem.
Svěřenec Radima Bodláka se hned od startu držel mezi nejlepšími, ovšem tempo jaké nasadil v oblouku Golden Eagle se žokej Lukášek rozhodl neakceptovat a do cílové roviny tak točil se zhruba čtyřdélkovou ztrátou. Tu ale Line Honey smazal už u distančního mezníku, a přestože v cíli měl na nakonec druhého Agnuse k dobru jen krátkou hlavu, o jeho triumfu nebylo v posledních dvou stech metrech žádných pochybností. Dokázal tak navázat na progres ze závěru loňské sezóny a zároveň potvrdil pozici nejlepšího domácího sprintera.
Minimálně zatížený Agnus (16:1) volil zcela opačnou taktiku než v loňské edici, když namísto diktování tempa útočil z chvostu pole. To sice na rychlé chuchelské dráze, jejíž stav nechal pořadatel zcela v rukou přírody, nevypadalo jako ideální taktika, ale vzhledem k přepálenému úvodu (úvodní dvě čtyřstovky okolo 22,5) se nakonec setkala s úspěchem. Ten byl pro sázející překvapivý, přestože Agnus už dokázal s podobnými známkami v handicapech posbírat několik cenných výsledků.
Zezadu útočila i Trinity (11:1), jejíž optimum sice leží na delších distancích, přesto se stejně jako loni vešla na medailovou pozici. Její realizační tým tak může spílat především nad systémem Generálního handicapu, ve kterém obdržela nevídaný přídavek šesti a půl kila.
Až na čtvrtou příčku nakonec odcouval Golden Eagle (2,6:1), který má hlavní zásluhu na novém rekordu dostihu. I pro něj platí, že o trochu delší distance by mu sedla více. To se projevilo především po odskoku ze startovacích boxů, kdy musel vynaložit více sil než obvykle, aby se dostal ke své oblíbené taktice start - cíl.
Tabuli uzavřel slovenský Final Flash (8,5:1). Ten si v průběhu dostihu počínal aktivně, ovšem v cíli ztrácel na lepší umístění propastných sedm délek.
(vab)