Úvod v Pardubicích ovládl German Malt

V sobotu se letos poprvé otevřely brány tradiční bašty překážkových dostihů - pardubického závodiště. Na programu bylo osm dostihů převážně nižších kategorií mezi nimiž nejvýznamnějším byla steeplechase II. kategorie Cena společnosti COLOR CAR, s. r. o. na 3900 metrů ve které nakonec jasně zvítězil svěřenec trenéra Holčáka German Malt pro stáj Dr. Charváta výborně odjetý ž. Markem Stromským.

Mezi osmičkou startujících byli dva známí tempaři, Radbec a Charccari a otázkou tedy bylo jakým způsobem se podělí o diktování tempa. Krátce po startu se diktování tempa ujal Radbec, zatímco Charccari ho sledoval s několika délkovým odstupem, přičemž podobný náskok si udržoval na zbytek startovního pole. Takto se dostih odvíjel až k druhému zabíhání za lesík kdy nastoupil Charccari a vypadalo to, že si běží pro další suverénní vítězství. Po vyběhnutí zpoza lesíka však bylo jasné, že jeho nástup postrádá obvyklou razanci, což záhy potvrdil i fakt, že neměl čím odpovědět na nástup Maracanta s German Maltem v posledním oblouku. Posledně jmenovaný po vytočení do cílové roviny pod rukama Marka Stromského doslova explodoval a doběhl si pro lehké šestidélkové vítězství. Druhý doběhl nikým neohrožován Maracant, třetí místo ukořistil znovu se vzchopivší Radbec před Ravenswoodem a Gernií, na slábnoucího Charccariho zbylo až šesté místo.

Nejzajímavější cross crountry byla Cena společnosti Ingbau jejíž kurz měřil 4500 metrů a v níž nakonec suverénně dominovala trenérem Jandou připravovaná Inkasentka v sedle s ž. Janem Faltejskem, před Luxorem a Korinkou, zatímco ostře sledovaný veterán Retviever, druhý z Velké pardubické 2004, skončil až osmý.