Vyberte aktéry 8. ročníku ankety Jezdecký výkon roku

Vyberte aktéry 8. ročníku ankety Jezdecký výkon roku
Vyhlášní vítězů EJC 2019 - foto: Jana Syručková

Nominace v jednotlivých kategoriích ankety Kůň roku byly zveřejněny, teď je čas na žokeje. Jako obvykle touto dobou vám přinášíme anketu Jezdecký výkon roku, která je výjimečná tím, že si své kandidáty můžete navrhnout sami. I když loňská sezóna přinesla menší počet dostihů, věříme, že kvalitní jezdecké výkony najdete.

Jak známo, pro koně je vypsána řada kategorií, žokejové si ale musí vystačit s šampionátem, občas s nějakou anketou o největšího „sympaťáka“. Opět se tedy hlásíme s anketou „Jezdecký výkon roku“, která je obdobou britských Lester Awards (neboli „Ride of the Year“). Jde o to, vybrat jezdecký výkon, který podle vás valnou měrou přispěl k vítězství koně, a který vám dlouho zůstane v paměti.

Obzvláště ceněné jsou triumfy z beznadějných pozic, vodění soupeřů stylem start – cíl, jakožto podjíždění u bariéry a jiné „kulišárny“. Na rozdíl od jiných anket, v této čtenáři nejen hlasují, ale mají i šanci vyslat do finálového kola někoho ze svých favoritů. Už posedmé se tak na vás obracíme, abyste nám pomohli vybrat ty nejpovedenější jezdecké výkony minulé sezóny.

Tak jako v předchozích ročnících můžete vybírat i z výkonů zahraničních žokejů na loňském EJC, či v tuzemsku působících žokejů na zahraničních závodištích. V tomto ohledu se fantazii meze nekladou. Pravidla, která je nutné dodržovat, aby váš návrh prošel, jsou jako obvykle shrnuta do čtyř základních bodů.

1. kategorie dostihu není důležitá, to znamená, že můžete vybírat i ze „čtyřek“ apod.

2. k dostihu musí být dostupné video na internetu

3. do výběru nebudou zařazena vítězství, kde došlo k porušení pravidel (křižování, tísnění, nadměrné použití bičíku atd.), byť by nebyly postřehnuty DK

4. vybírá se pouze z rovinových dostihů

Váš návrh stačí stručně ve tvaru: jméno žokeje, jméno koně, závodiště a datum kdy bylo vítězství dosaženo. Případná krátká poznámka, proč právě toto je vaším favoritem, je vítaným plusem, ale není nutná (např. A. Florian, Storm de Nuit 21. 6., Praha, dobře načasovaná koncovka, klisnu musel 100 m před cílem rovnat).

Svůj návrh můžete zveřejnit v diskuzi v komentářích na naší facebookové stránce. Vaše návrhy můžete posílat do neděle 21. 2. a s jejich pomocí následně zveřejníme nominace na Jezdecký výkon roku.

(Ferdinand Minařík)