Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Ballydoyle drtí soupeře

Ballydoyle drtí soupeře
www.racingpost.com

Čtrnácté letošní vítězství v dostihu se statutem Gr.1 si na své konto připsal irský trenér Aidan P. O´Brien, když jeho svěřenec Duke Of Marmalade, nastoupivší jako desetinový favorit (4/6) včerejších King George VI and Queen Elizabeth Stakes, nepřipustil překvapení a po strhujícím duelu o půl délky odrazil nápor útočícího Papal Bulla.

Do letošního ročníku letního vrcholu britské dostihové sezony odstartovalo všech osm oznámených účastníků a ihned po startu začal poměrně ostré tempo udávat coolmorský Red Rock Canyon (C. O´Donoghue) pověřený rolí vodiče. Stíhat se s ním pokoušel Lucarno (J. Fortune) a ze třetího místa mu záda kryl další zástupce centrály Ballydoyle MacArthur (J. A. Heffernan). Favorizovaný Duke of Marmalade (J. Murtagh) šel zhuba s dvoudélkovým odstupem na bariéře na čtvrtém pátém místě zvnějšku střežený Askem (R. Moore), zatímco jeho nejpravděpodobnější soupeř Youmzain (R. Hughes) spolu s Papal Bullem (O. Peslier) a Petarou Bay (J. Crowley) pole uzavíral.

Takto uspořádané startovní pole vydrželo až do zatočení do cílové rovinky cca 600 metrů před cílem, jedinou změnou byl fakt, že Johny Murtagh v posledním oblouku vzal Duke of Marmaladea od bariéry, aby po vytočení měl v cílové rovině volný prostor pro útok zvnějšku pole. Ve chvíli, kdy tento moment nastal, požádal čtyřletého Danehillova syna o zrychlení, během dvouset metrů minuli soupeře před sebou a za metou označující dva furlongy (400 m) do cíle ho na čele mohl pomalu vést k bariéře. Zezadu však s drtivou koncovkou přišel svěřenec sira M. Stouta Papal Bull, takticky výborně odjetý Olivierem Peslierem, po dvoustech metrech se dotáhl na Duke of Marmeladea a v závěrečné dvoustovce spolu svedli nádherný souboj. Zprvu měl navrch Papal Bull, avšak Johny Murtagh ještě dokázal svého svěřence zmobilizovat a v závěrečných metrech pak nejenže útok soupeře odvrátili, ale ještě dokázali získat půl délku náskoku. Důsledkem strhujícího souboje, který diváky zdvihl ze sedadel byl poměrně rychlý čas 2:27,91 a devět délek odstupu na třetího v cíli, kterým byl druhý favorit Youmzain, jenž tak nedokázal obhájit stříbrnou příčku z loňského ročníku. Čtvrté místo délku zpět po heroickém výkonu udržel Red Rock Canon a se stejným odstupem tabuli uzavřel druhý ze "stoutovců" Ask.

Vidoezáznam dostihu můžete shlédnout zde.

Otakar Nový (Barad-dur)