Big Man City potvrdil roli favorita

Big Man City potvrdil roli favorita
Big City Man - www.racingpost.com
Bez velkých překvapení se obešel včerejší Al Shindagha Sprint (Group 3, 1200 m), jehož vítězem se stal favorizovaný Big City Man (2,75:1).

Ten se od počátku držel v těsném kontaktu se špicí dostihu, brzy přešel do vedení a bez větších problémů zvítězil. Pasoval se tak do role jednoho z předběžných favorit pro na konci března konané Dubai Golden Shaheen. Jediným kdo s ním dokázal držet krok, byl Star Crowned (8,5:1). A i když ani on nedonutil vítěze k většímu boji, úspěšně navázal na své loňské dubaiské formy. Jediná klisna na startu Diana's Choice (5:1) ztrácela na druhé místo více jak šest délek. Na rozdíl od svých přemožitelů ovšem startovala po dlouhé pause a jednalo se o její první výjezd za hranice Jihoafrické republiky. League Champion (67:1) příjemně překvapil čtvrtým místem. Vzhledem k jeho ztrátě na nejlepší, ale nelze jeho výkon přeceňovat. Force Freeze (5:1) předvedl v závěru jen jedno tempo, které stačilo na konec tabule. Jeho novoroční výkon přeci jen sliboval trochu více.

Svou letošní kampaň zahájil poslední vítěz Dubai Duty Free Jay Pack (4,5:1). Z počátku si počínal aktivně, ale v závěru už zrychlit nedokázal a odcouval na 15 1/2 délky od vítěze vzdálené čtvrté místo. Jednalo se ovšem o handicap, takže byl za své předchozí výkony naložen o poznání více než jeho soupeři a dostih o nějakých 300 metrů delší by mu rozhodně svědčil lépe.

Jaroslav Fabris (Vabank)