Brave Inca si vzpomněl na svá mladá léta

Brave Inca si vzpomněl na svá mladá léta
Brave Inca - www.racingpost.com
Toshiba Irish Champion Hurdle (Grade 1, 3200 m) měly na svém startu většinu účastníků December Festival Hurdle, které se konaly o čtyři týdny dříve na stejném místě i distanci, a částečně se tak jednalo o odvetu za zmíněný dostih.

Brave Inca (3,75:1) vynechal celou loňskou sezónu a vzhledem k tomu, že je mu už jedenáct let, vypadal jeho návrat mezi elitu jako nelehký úkol. Od počátku svého comebacku se ale ukazoval v dobré formě a výjimkou nebyl ani tento dostih, jenž mu přinesl po více jak dvou letech plný zásah. Na rozdíl od svého předešlého vystoupení v závěru dokázal odrazit útoky všech svých soupeřů. Jeho realizační tým ho může s optimismem chystat na cheltenhamské Champion Hurdle, které stejně jako tento dostih poprvé opanoval v roce 2006 a momentálně je pro ně nabízen v kurzech kolem 20:1.

V cíli druhý Muirhead (4,5:1) se letos stále zlepšuje a vzhledem ke svým nevelkým zkušenostem ani dalším progresem nepřekvapí. Mezi mladou krev patří i River Liane (10:1), který vyběhl svou životní formu. Jeho odstup od prvního dua byl už ovšem výrazný. Zklamáním je určitě výkon Sublimityho (3:1). Ten byl logicky po svém předchozím vítězství největším favoritem. Útočil tradičně zezadu a do roviny točil v kontaktu s nejlepšími. Tam ale nepřišel jeho tradiční spíd a naopak začal slábnout. V cíli z toho bylo čtvrté místo s propastnou ztrátou 17 3/4 délek na vítěze. Až další start ukáže, zda se jednalo jen o ojedinělý výpadek. Hardy Eustace (9:1) se tentokrát nedostal ke své oblíbené taktice start - cíl. Před zatočením do roviny se vyprofilovala na špici pětice koní s náskokem na zbytek pole, ve které sice nechyběl, poté ale už jen hájil poslední tabulové umístění.

Jaroslav Fabris (Vabank)