Catch Me potvrdil roli favorita

Catch Me potvrdil roli favorita
racingpost.co.uk - catch me

Dnešní mítink ve Fairyhousu nabídl několik velmi zajímavých překážkových dostihů. Hlavním byly Hatton´s Grace Hurdle, kde pozici favorita obhájil Catch Me (2,75:1).

Na čele 4000 metrů dlouhého dostihu šlapal podle svého zvyku Hardy Eustace (5:1) a zavedl pole i do cílové roviny. Tam mu ale na krk začal šlapat v pohodě po dlouhé pauze jdoucí Brave Inca (12:1), který se sice dostal do vedení, ale pak přišel útok Catch Me, s kterým Andrew McNamara vybojoval vítězství o 1 1/2 délky.

Pro nováčky ve steeplechase byla připravena Drinmore Novice Chase na 4000 metrů. Zde byl favoritem Tranquel Sae (3:1), ale ten podal matný výkon a nakonec skončil poslední. Pro své již třetí vítězství v řadě si došel Trafford Lad (3,5:1), když jistě porazil blízko čela jdoucího Forpadadeplastenera (4,5:1) a Rare Boba (15:1).

Trafford Lad nad těžkými skoky dosud nezaváhal - foto racingpost.co.uk

V Royal Bond Novice Hurdle na 3200 metrů si to mezi sebou měli dostat svěřenci Wilieho Mullinse Cousin Vinny a Hurricane Fly. Prvně jmenovaný nejlepší bumper minulé sezóny měl jít svůj první dostih na protěných překážkách a byl zpočátku favoritem, ale sázkový trh před dostihem vyhnal jeho kurz na 5:1, naopak jeho kolega spadl na 3:1. To se také v dostihu potvrdilo. Cousin Vinny cválal na čele, ale v rovině přišel s útokem Hurricane Fly, který po boji porazil Donnas Palma (56:1). Cousin Vinny na ně ztrácel 2 1/2 délky.

Hurricane Fly nastupuje, za ním jsou Donnas Palm a Cousin Vinny - foto racingpost.co.uk

Výsledky

Hatton´s Grace Hurdle

Drinmore Novice Chase

Royal Bond Novice Hurdle

Ondřej Blahník (ROBI)