Cheltenham: Porážka Thistlecracka s hořkou tečkou

Cheltenham dnes nabídl trialy na březnový festival. Ve dvou splnili favorité svoje role, v nejsledovanějším dostihu však Thistlecrack našel přemožitele. Pro vítězného MANY CLOUDS to bohužel byl poslední dostih života.

Velmi smutnou dohru měl doběh Cotswold Chase (5080 m). Zde se představil horký favorit Cheltenham Gold Cupu Thistlecrack (1,4:1) a očekávalo se jeho další vítězství. Nakonec ale došlo k dramatické koncovce, když ho těsně porazil MANY CLOUDS (9:1, Leighton Aspell). Bohužel nedlouho po doběhu vítěz zkolaboval.

Many Clouds se proslavil výhrou v Grand National 2015. Na závodišti v Aintree zvítězil i v prosinci a momentálně figuroval jako předběžný favorit pro letošní edici Grand National.

vítězství Many Cloudse v Grand National pohledem Leightona Aspella

Ve z minulého týdne přeložené Clarence House Chase (3275 m, VIDEO) podle očekávání uspěl favorizovaný svěřenec Williho Mullinse UN DE SCEAUX (1,5:1, Ruby Walsh). Druhý byl po zdravotní pauze se vracející vítěz Ryanair Chase Uxizandre (13:1), jemuž by sedla o něco delší trať.

Z našeho pohledu byly zajímavé Cleeve Hurdle (4822 m, VIDEO). Startoval tu totiž Jan Faltejsek v sedle Knockara Beau (100:1). Ti spolu tenhle dostih překvapivě vyhráli před třemi lety, ale i v dalších ročnících dokázali být mezi předními koňmi. Veteránovi trenéra George Charltona je však přeci jen 14 let a mezi absolutní špičkou "dlouhých" proutěnkářů stačil jen na dvanáctou příčku.

Pozici favorita potvrdil již druhou sezónu bez porážky běhající UNOWHATIMEANHARRY (1,9:1, Barry Geraghty). Oproti minulým startům měl ale víc práce, když vítěz World Hurdle 2015 Cole Harden (20:1) a West Approach (15:1) od něj nebyli daleko.

V Glenfarclas Cross Country Handicap Chase (6069 m, VIDEO) vypálil domácím rybník francouzský URGENT DE GREGAINE (50:1), když porazil favorizovaného Cantlow (2,37:1).

A v Doncasteru měla překvapivě hodně práce VROUM VROUM MAG (1,2:1). Ve dvoumílových Doncaster Mares' Hurdle (VIDEO) totiž nebyla zvlášť aktivní a v závěru jen stěží porazila Midnight Jazz (9,5:1).