Curlin nestačil na Red Rockse

Curlin nestačil na Red Rockse
www.bloodhorse.com

Včera se americké dráze v Belmont Parku odběhl Man o´War Stakes (Gr.1) na trati 2200 metrů, kde se s napětím očekával start vítěze BC Classic a Dubai Cupu Curlina (1,4:1) na travnatém povrchu.

Po startu to hned napálili Sudan (13:1) a Mission Approved (39:1), kteří od ostatních odešli na vzdálenost asi deseti délek. Na třetím místě cválal Red Rocks (7:1), několik délek za ním vedl ostatní Curlin. Při náběhu do cílové roviny uprchlíky dohnali a vypadalo to, že Curlin z vnějšku přijde se svým obvyklým finišem. Vítěz BC Turf´06 Red Rocks, naposledy pátý v Coronation Cupu,  však ukázal, že na amerických drahách je jako politý živou vodou a vyhrál jistě o dvě délky. Na třetí místo na 3/4 délky ke Curlinovi přišel svým závěrem z posledního místa veterán Better Talk Now (6:1), vítěz BC Turf´05.

Trenér Curlina Steve Asmussen nemá jasno v dalších startech svého svěřence.  Plán účastnit se francouzské Prix de l´Arc de Triomphe však získal trhliny. Je možné, že se teď bude soustředit na obhajobu vítězství v Breeder´s Cupu.

Ondřej Blahník (ROBI)