Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Dnes začíná festival v Punchestownu

Dnes začíná festival v Punchestownu
racingpost.co.uk - neptune collonges

Tento týden jsou na pořadu asi poslední velké překážkové dostihy, které by měly uzavřít hlavní překážkovou sezónu.

Dnes především začíná pětidenní mítink v irském Punchestownu. Každý den je připraveno několik zajímavých vrcholů. Hned na úvod je to především Kerrygold Champion Chase (Grade 1) na 3200 metrů. Favoritem dostihu je Twist Magic (3,5:1), který loni v Aintree lehce vyhrál Nov´Chase (Gd1) před Fair Alongem a začátkem prosince jistě porazil Voy Por Ustedese. Pak však přišla lednová porážka od Tamarinbleu a v Queen Mother Champion Chase doběhl až šestý, to však mohl být momentální výpadek.
Šance se dávají i Mansonymu (5:1), který ale bodoval především v prosinci a Schindlers Huntovi (4:1), čtvrtému z QM Champion Chase. Ti se spolu střetli koncem března v handicapu (A) ve Fairyhouse, kde vyhrál druhý jmenovaný a Mansonyho porazil skoro o 6 délek, ale nesl o 2 kg méně.
Je tu i druhý z loňských Arkle Fair Along (5,5:1). Ten ale běhá dvěma extrémními způsoby. Buď se courá hodně vzadu a pak vše dohání skvělým finišem, nebo to naopak nesmyslně nakopne a v závěru mu síly schází, jako například v únoru v Ascotu na 4300 metrů, kde vyhrál Kauto Star. Lepší taktikou se jeví druhý styl. Ten použil v QM Champion Chase, kde běžel snad deset délek za posledním koněm, aby nakonec neskutečným závěrem odsunul z třetího místa Schindlers Hunta.
Startovat bude i Newmill, vítěz QM Champion Chase´06, ale ten momentálně asi neoplývá starou formou.
 
Na programu budou i vcbet.com Champion Novice Hurdle (Gd1, 3200 m), kde je favoritem vítěz Ballymore Properties Nov´Hurdle (Gd1) na 4100 metrů v Cheltenhamu Fiveforthree (3:1), a  Ellier Developments Champion Novice Chase (Gd1, 5000 m), v kterých si chce spravit chuť Pomme Tiepy (2,5:1), která spadla v Royal&Sun Alliance Chase (Gd1), kde byl pátý Air Force One (3,5:1).
 
Ve středu bude na startu Punchestown Guinness Gold Cupu (Gd1) na 5000 metrů druhý z Cheltenham Gold Cupu Neptune Collonges (2,25:1). Soupeři by mu měli být Mossbank (3,5:1) a Kicking King (9:1), ale ten musí ukázat, v jaké je formě. Je tu i třetí z Grand National Snowy Morning (13:1).
 
Čtvrtečním vrcholem bude Ladbrokes.com World Series Hurdle (Gd1) na 4800 metrů, kde se střetnou třetí a čtvrtý z World Hurdle Kazal (4,5:1) a Blazing Bailey (4,5:1), který ale naposledy vyhrál Aintree Hurdle, kde porazil i vítěze World Hurdle Inglis Drevera. Podceňovat by se neměla ani loňská vítězka tohoto dostihu Refinement (9:1).
 
V páteční ACCBank Champion Hurdle (Gd1) dostane další šanci Sizing Europe (2,6:1), který byl zadržen v cílové rovině Champion Hurdle. Tentokrát by snad měl být v pořádku. Jeho soupeřem mu bude loňský vítěz Champion Hurdle Sublimity (3,75:1), který letos dokončil čtvrtý za Punjabim (5,5:1), a Harchibald, jemuž ale start v Cheltenhamu nevyšel.
 
Jistě sledujte sekci Tipaři, kde by jste měly na tyto dostihy dostat nějaký tip.
 
Ondřej Blahník (ROBI)