Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Favoritem King George Duke of Marmalade

Favoritem King George Duke of Marmalade
www.racingpost.co.uk

V sobotu je dostihovém závodišti v Ascotu na programu Gr.1 King George VI and Queen Elizabeth Stakes pro tříleté a starší na distanci jedné a půl míle, nejdůležitější vytrvalecký komparační dostih britského kalendáře.

Na start se postaví osmička úcastníků, přičemž hlavní pozornost bude upřena na svěřence suveréna letošní sezony A. P. O´Briena, jímž trénovaní koně letos získali již třináct vítězství v dostizích se statutem Gr.1. Favoritem dostihu je Duke of Marmalade (J. Murtagh), který prozatím k této bilanci přispěl třemi Gr. 1 triumfy, avšak poprvé v životě se představí na distanci 2400 metrů. Cestu k úspechu by mu měli usnadnit tréninkoví kolegové Macarthur (J. A. Heffernan) a Red Rock Canyon (C. O´Donoghue).

Největším soupeřem coolmorské ekipě by měl být Youmzain (M. R. Channon) připravovaný R. Hughesem, který koncem června zvítězil v Grand Prix de Saint-Cloud a dvojice svěřenců sira M. Stouta Papal Bull (O. Peslier) a Ask (R. Moore). Na startuje i vítěz newmarketské Gr.2 Princess of Wales's WBX.COM Stakes Lucarno (J. Fortune) z lotu J.H.M. Gosdena a startovní pole dotváří Petara Bay v sedle s v Čechách velmi dobře známým Jimem Crowleym.

Otakar Nový (Barad-dur