Favoritka sprintu poprvé proti hřebcům

bloodhorse.com - indian blessing

Největší šance v Dubai Golden Shaheen na 1200 metrů na pískovém povrchu se připisují klisně v americkém tréninku.

Tou je vítězka Breeder´s Cup Juvenile Fillies´07 (1700 m) Indian Blessing (2,75:1). Svěřenkyně Boba Bafferta se loni přeorientovala na sprinterské tratě, kde si vedla výborně. Jako favoritka ale v Breeders´ Cup Filly & Mares Sprintu na 1400 metrů ale podlehla Venure. V dalším startu koncem prosince se ale opět vrátila do vítězných kolejí. Dosud ale absolvovala všechny starty v konkurenci klisen a nyní by se poprvé měla postavit silnějšímu pohlaví.

Z něho si dosud nejlépe vedl francouzský Marchand D´Or (5,5:1), který měl loni famózní sezónu, kdy vyhrál tři dostihy se statutem Gr.1 a to nejen na domácí půdě, ale i July Cup v Newmarketu. Výlet do Hong Kongu se mu ale nijak zvlášť nepovedl a tentokrát poprvé poběží na písku.

V Newmarketu zůstal na jeho štítě Diabolical (6:1) Ten byl zakoupen z amerických drah zakoupen stájí Godolphin a loni v Dubai startoval. Po vítězství v předzkoušce a ale v loňském ročníku tohoto dostihu skončil až sedmý. Po té začal běhat v Evropě na trávě a na tomto povrchu byl i druhý v BC Turf Sprintu. Návrat do Dubaie ale pro něho znamenal jen třetí místo, když v letošní předzkoušce nestačil nejen na vítězného Gayega, ale i Big City Mana (7,5:1) , jenž absolvoval dvouletou kariéru v USA, a po roční pauze právě zde v Dubai zaznamenal hned dvě vítězství v předešlých startech.

Na startu bude i několik dalších amerických koní, na kteří by nemuseli být bez šance, jako třeba sedmý z BC Sprintu Black Seventeen (13:1), ale i japonský sprinter Bamboo Ere (17:1).