Jay Peg začne cestu za obhajobou

Jay Peg začne cestu za obhajobou
Jay Peg - www.racingpost.co.uk
Dubaiská zima pokračuje dalším dostihovým dnem, jehož vrcholem bude Al Shindagha Sprint (Group 3, 1200 m), ale největší hvězda se představí v rámcovém programu.

Mezi největší favority hlavního dostihu patří Big City Man, který si dráhu Nad Al Sheba vyzkoušel před necelými dvěma týdny a ve slušné konkurenci si připsal suverénní vítězství o 3 3/4 délky. Vážným soupeřem by mu měla být de Kockova Diana´s Choice. Ta zatím startovala jen ve své jihoafrické domovině, kde například v květnu získala osmidélkové vítězství v listed dostihu pro klisny a tentokrát by mohla vylepšit nepříliš dobrou bilanci svého trenéra z minulého týdne, kdy se žádný z jeho čtyř svěřenců v hlavním dostihu nedostal přes čtvrté místo.

S vysokými ambicemi na start nastoupí také třetí a čtvrtý z loňských Dubai Golden Shaheen, které jsou sprinterským vrcholem dubaiského kalendáře. Tehdy byl překvapivě lepší Star Crowned. Ten do zmíněného dostihu nastupoval s kurzem 51:1 a v závěru předstihl z počátku tempo diktujícího Barbecue Eddieho, jenž poté dokázal vybojovat především třetí místo v americkém Grade 2 handicap.

Strike Up The Band se naposled představil v Prix de l´Abbaye de Longchamp, kde získal skvělé čtvrté místo. Travnatý povrch a distanc 1000 metrů by mu ale jistě seděly více. Řada zde startujících koní svůj předchozí start absolvovala v novoročním handicapu, kde snadno o 2 délky zvítězil Force Freeze a podle poměru nesených vah, by ho z jeho tehdejších soupeř nikdo porazit neměl.

Velkým tahákem je start Jay Pega v rámcovém programu. Ten loni senzačně stylem start-cíl opanoval Dubai Duty Free, a že se nejednalo o náhodu, ukázal následně triumfem v Singapore Airlines International Cupu. Nyní nastoupí po delší pause, na distanci pod svým optimem a s nejvyšší vahou v poli, přesto je ve svém dostihu hlavním adeptem na plný zásah.

Jaroslav Fabris (Vabank)