Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Katchit přepisoval dějiny

Pětiletý hnědý valach Katchit (Robert Thornton) byl prvním úřadujícím vítězem Triumph Hurdle od roku 1968 (Persian War), který se postavil na start Champion Hurdle a posléze se stal i prvním pětiletým vítězem tohoto dostihu po třiadvaceti letech, tedy od roku 1985, kdy zvítězil See You Then.

Robert Thornton poskytl svému svěřenci takřka bezproblémový průběh dostihu, odstartoval ve středu pole a postupně si lepšil pozici až k průběžnému druhému místu, za od startu svůj dostih jdoucím tempařem Osanou (Tom Scudamore). V oblouku před cílovou rovinou byl nucen podstoupit ostrý souboj s favorizovaným Sizing Europem (Andrew J. McNamara), včetně několika kontaktů nad překážkami, během kterého se dotáhli na pozvolna slábnoucího Osanu. Po vytočení do cílové roviny získal Katchit náskok jedné délky, zatímco favorit úplně zeslábl a nepodporován svým jezdcem dokončil poslední.

Délku náskoku, kterou pozdější vítěz v tuto chvíli získal však už ani přes vypětí všech sil nedokázal znásobit, protože Osanovi se povedlo chytil do háku a silou vůle z něj vydržel se stále stejným odstupem hrozit až na cílovou pásku. Na začátku cílové roviny měl světlý moment obhájce loňského vítězství Sublimity (P. A. Carberry), ale tempu obou lídrů stačil jen do její poloviny, pak začal slábnout a v cíli se nakonec musel sklonit ještě před Punjabim (B. J. Geraghty) ukázkově stupňujícím svůj finiš po vnitřní straně dráhy, na což však bohužel záhy také doplatil, protože ho jeho jezdec musel vzít blíž k bojujícím koním. Páté místo s větším odstupem získal Straw Bear (Tony McCoy).

Otakar Nový (Barad - dur)