Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Look Here vypálila favoritkám rybník

Look Here vypálila favoritkám rybník
racingpost.co.uk - Look Here

Včera se na epsomské dráze první klasika mítinku patřící klisnám. Před tím byl ale na pořadu Juddmonte Coronation Cup, který se běhá také na distanci 2400 metrů.

Podle sázkových kursů si to měli mezi sebou rozdat francouzský Getaway (2,25:1) a O´Brianův Soldier Of Fortune (3,25:1). Aidan O´Brian ale neponechal nic náhodě a poslal do dostihu hned dva vodiče. Ti se také po startu chopili svého úkolu. Song Of Hiawatha (201:1) diktoval tempo několik délek před Macarturem (13:1), za nímž s odstupem cválalo pole ostatních na čele s Getawayem, následován Red Rocksem (15:1) a Soldier Of Fortunem. Naopak Youmzain (8,5:1) se držel vzadu. Již v oblouku do cílové roviny přešel do čela Macartur, za ním v cílové rovině útočili Getaway a Soldier Of Fortun s Johny Murtagem, jenž svého soupeře trochu zablokoval za Macarturem na bariéře a sám přes něj přešel. Se silným finišem přišel ze zadních pozic Youmzain, ale stihl jen druhé místo o 3/4 délky. Macartur zůstal třetí, těsně před z konce pole útočícím Papa Bullem (17:1).

Youmzain (vlevo) nestačil na Soldier Of Fortuna v Coronation Cupu - foto: racingpost.co.uk

Do samotných Juddmonte Oaks poslal O´Brian dokonce šest svěřenkyň. Johny Murtagh si vybral Adored (10:1) a překvapivě ji hned po startu posla na čelo. Blízko se držela i bělka Chinese White (6:1) a daleko nebyla ani favoritka Lush Lashes (3,5:1), která je známá svým drtivým finišem. Ty se také obě v cílové rovině objevily na chvíli na čele, žádná z nich ale závěr nepředvedla. Naopak vystartovala Look Here (34:1) a došla si pro jisté 3 3/4 délkové vítězství. V jejím sedle se radoval Sab Sanders. Za ní přišli O´Brianova Moonstone (26:1) a Katiyra (5,5:1), které při útoku mezi sebou trochu zmáčkli Cape Amber (17:1), jež nakonec skončila šestá za Clowance (12:1) a Lush Lashes. Čtyři O´Brianovi svěřenky se seřadili na konci výsledkové listiny, včetně Adored.

Obě dvě první v cíli byly velkým překvapením. Look Here byla ve svém druhém životním startu druhá v lingfieldském Oaks Trialu (Listed) a Moonstone doběhla v Musidora Stakes (Gr.3) čtvrtá, sedm délek za Lush Lashes. Naopak třetí Katiyra patřila do okruhu favoritek, když před tím byla v Irsku druhá v trialu na místní 1000 Guineas.

Ondřej Blahník (ROBI)