Marchand D´Or králem July Cupu

Marchand D´Or králem July Cupu
www.racingpost.co.uk

Páteční program zakončil třítýdenní mítink na newmarketské dráze July Festival, jehož vrcholem byl očekávaný sprint Darley July Cup.

Předběžným favoritem 1200 metrů dlouhého dostihu byl původně vítěz ascotských Golden Jubilee Stakes (Gr.1, 1200 m) Kingsgate Native, ale jeho kurz začal šplhat (z 4,5:1 na 7:1). Naopak sázející podporovali v témže dostihu šestého francouzského bělouše Marchand D´Ora, jenž na jaře na domácí půdě porazil budoucího vítěze King´s Stand Stakes (Gr.1, 1000 m) Equina, a jehož kurz se nakonec zastavil až na 3,5:1 (z 5:1) v pozici favorita. A víra hráčů se měla vyplnit.

Hned po startu se na špici pole, roztáhlého po celé šířce dráhy, objevil War Artist (6,5:1) sledovaný Off The Recordem (101:1) a na distanci to mohlo vypadat, že si jde pro vítězství start - cíl. Finiš ale začal rozjíždět Kingsgate Native a především středem dráhy US Ranger (5,5:1), jenž se před cílem dostal do čela. Hlavní útok však přišel zvenku, kde k neuvěřitelnému zrychlení rozhýbal Dany Bonilla  vzádu jdoucího Marchand D´Ora a dotlačil ho o hlavu před US Rangera. V natěsnaném doběhu udržel třetí místo houževnatý War Artist těsně před Astronomer Royalem (17:1), jenž se nechal vyvést favoritem. Pátý skončil Kingsgate Native o hlavu před Diabolicalem (34:1), pro něhož znamenal druhý start na trávě podstatné zlepšení.

Ondřej Blahník (ROBI)