Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Master Minded vyzve obhájce

Master Minded vyzve obhájce
www.racingpost.co.uk

Tradičním vrcholem druhého dne cheltenhamského festivalu je Gd-1 QUEEN MOTHER CHASE pro pětileté a starší steeplery na distanci dvou mil.

Startovní listina letošního ročníku čítá jedenáct jmen včetně obhájce loňského vítězství sedmiletého svěřence trenéra A. Kinga Voy Por Ustedes (Robert Thornton), který je i jedním ze spolufavoritů dostihu. Tím druhým je jeho přemožitel z únorových Gd-2 totepool Game Spirit Chase v Newbury pětiletý francouzský odchovanec Master Minded (Ruby Walsh) z lotu letos velmi úspěšného trenéra P. F. Nichollse.

Na zaváhání obou favoritů bude čekat pošetřený osmiletý hnědák Tamarinbleu (Tom Scudamore), který v aktuální sezoně ještě neprohrál a své do pořadí na prvních místech bude chtít říct i druhý ze svěřenců trenéra Nichollse v dostihu progresivní šestiletý Twist Magic (Sam Thomas), jehož poslední výpadek v Ascotu byl zapříčiněn nevyhovující půdou. Poněkud stranou centra pozornosti, možná neoprávněně, zůstává německý rodák Fair Along (Richard Johnson), jehož aktuální výkonnost je díky poměrně extravagantnímu menežování zahalena rouškou tajemství.

Ve středu pole by se měli pohybovat Mansony s Schindlers Huntem a snad i Newmill, který je dnes však už jen stínem ještě loni výborného koně. Průnik kteréhokoliv z trojice Lennon, Contraband a Azulejo na dotované pozice by byl velkým překvapením.

Otakar Nový (Barad-dur)