Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Na úvod festvalu McManus raz-dva

Supreme Novices Hurdle (Gd1) nabídl jako tradiční uvítací dostih Festivalu opravdu velmi otevřený dostih, ve kterém se jen málo účastníků dalo označit jako bez šance.

Tomu odpovídala i nabídka bookmakerů, kteří první favority nabízely v hodnotách okolo 9:1.

     Díky dešti, který těsně před zahájením Festivalu pokropil Cheltenham a zařídil spíše měkčí, než dobrou půdu (i když oficiálně „good to soft") přenechal Tony Mc Coy Captain Cee Bee (9,5:1) velkému oblíbenci Tipařova Palce Robertu Thorntonovi. To se nakonec ukázalo jako velká chyba, i když Captai Cee Bee dosáhl svých posledních dvou lehkých vítězství na dobré půdě. I když zpočátku nebyl vidět na předních pozicích a na vrcholu cheltenhamského kopce vůbec nevypadal v pohodě, jeho jezdec ho nechal odpočinout v závětří za lépe jdoucími koňmi a tři překážky před cílem se vydal za svým vítězstvím, o které musel tvrdě bojovat až sto metrů před cílem.

     Binocular šel celý dostih podstatně lépe, a Tony Mc Coy mohl mít tak v průběhu poměrně dobrý pocit ze svého rozhodnutí, v souboji „na nože" ale nakonec podlehl lepšímu. Přesto ukázal velmi dobrou třídu, rychlost na rovině a ve svých teprve čtyřech letech může ukázat ještě velký progres, takže je možné, že porážku svému sokovi ještě někdy vrátí.

     Favorité si rozebrali první dvě místa, překvapením byl Snap Tie, s kterým se mezi předními koňmi nepočítalo. Při svém posledním běhání v dvojce pro nováčky totiž skončil jako favorit druhý, jeho trenér Hobbs navíc doufal v lepší půdu. Kalahari King, dřívější listed vítěz na rovinách ve Francii konečně splnil očekávání do něj vkládaná.

     Z koní, kteří byli očekáváni více vpředu zklamali především Cork All Star, který po dobrém průběhu neukázal žádnou rychlost, a zejména Khyber Kim, který byl bez šancí už dvě překážky před cílem. Důvěru sázkařů nesplnil ani Pigeon Island, který měl velkou podporu (z 13:1 až na 9:1 spolufavorit), na něm se však asi podepsalo množství startů v této sezóně a v dostihu neměl slušnější okamžik.

 

P.S. Pro TP je Robert Thornton „Andílek". Vysvětlí mi někdo, proč mu angličani říkají „Chocolate"???   

 

Ferdinand Minařík - Whaler