Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

New Approach je opět nejlepší

New Approach je opět nejlepší
sportinglife.com

V sobotu se na dráze v Epsomu odběhl nejslavnější dostih světa Vodafone Derby. Na jeho startu se seřadilo šestnáct kandidátů.

Favoritem byl lehký vítěz irského Derby Trialu Casual Conquest (4,5:1) a dolů šel i kurs vítěze Chester Vase Doctora Fremantla (6,5:1) a nejlepšího loňského dvouletka New Approacha (6:1). Právě ten ale v Derby původně startovat neměl, po dvou druhých místech v britských a irských 2000 Guineas (1600m) si to ale jeho tým rozmyslel.

Po startu stálo O´Brianova vodiče Bashkirova (125:1) hodně sil, aby se dostal na čelo. Ještě v oblouku ho vystřídal Kandahar Run (12:1), který spolu s Doctorem Fremantlem zavedli pole do cílové roviny. Kandahar Run se však vytratil, naopak ke špici přišel Casual Conquest, ale to již přišel z vnějšku s útokem Tartan Bearer a polem projel jako nůž máslem New Approach, kterého Kevin Manning dostal k bariéře, a svedli souboj, v kterém měl o půl délky navrch New Approach. Třetí Casual Conquest došel dalších 4 1/2 délky zpět, před Doctorem Fremantlem. Nejlepší dva z pěti svěřenců O´Briana, Washington Irvinga (34:1) a Alessandra Voltu (34:1), dělila na pátém a šestém místě délka nosu.

Ondřej Blahník (ROBI)