Newbury plné překvapení

Newbury plné překvapení
racingpost.co.uk - madison du berlais

Protože dostihy v Newcastlu byly zrušeny, odběhly se velké překážkové dostihy v Británii jen v Newbury. V nich se však radovali nečekaní vítězové.

První na řadě byly toteswinger Long Distance Hurdle na 4900 metrů. Zde byl velkým favoritem nejlepší proutěnkář ,,dlouhých drah" posledních let Inglis Drever (2,75:1). Ten podle svého zvyku nechal v dostihu iniciativu jiným a držel se v zadní části pole. Ranou však bylo, že ještě před zatočením do dlouhé cílové roviny byl patrně kvůli zranění svým jezdcem Denis O´Reganem zadržen. Pak přešel na chvíli do vedení nadějný Pettifour (5:1) , ale záhy se ukázalo, že nejvíce sil bude mít Duc De Regnier (10:1), který pod Tony McCoyem jistě zvítězil. Pro tandem McCoy - trenér Henderson to bylo jedno ze čtyř vítězství ten den. Pettifoura nakonec porazil i Mobaasher (10:1), který i díky nižší váze otočil poměr sil z jejich posledního startu. Blazing Bailey stejně jako loni nepředvedl na úvod sezóny nejlepší formu a na první trojici nestačil.

Duc De Regniere využil nižší váhy i zaváhání favorita - foto www.racingpost.co.uk

Největší pozornost ale strhával jeden z největších podzimních handicapů Hennessy Gold Cup Chase na 5300 metrů. Favorité byli dlouho loňští přední steeploví nováčci Big Buck´s z lotu Paula Nichollce a Air Force One Charlieho Manna (oba 6:1) Hráči ale před startem udělali hlavního favorita z nejméně zatíženého Island Flyera (5,5:1). Ten se také hned ujal diktování tempa. Na čele vydržel až do začátku roviny, kde se ale ze své pozice zcela vytratil. Šance se tak chopil blízko čela operující Air Force One, ale vidět bylo i outsidera Medison Du Berlaise (26:1) a dobře vypadal i ze zadu jdoucí Big Buck´s. Ten však udělal chybu a Sam Thomas za poslední překážkou opustil jeho sedlo stejně jako minulý týden v Haydocku. Air Force One již v závěru na Madison Du Berlaise nestačil a on po loňském čtvrtém místě bral nyní pod Tomem Scudamorem první příčku. Pro třetí místo si přišel nejvíce zatížený Snoopy Loopy (13:1) a potvrdil tak formu z minulého týdne, když těsně porazil Nichollsovu dvojici Dear Villez (17:1) a My Will (34:1).

V Irsku se ukázala Pomme Tiepy (7:1), která navázala na svá loňská vítězství nad těžkými skoky a porazila ceněného Cork All Stara (2,25:1) v zimní krajině ve Fairyhouse Mempership 2009 Hurdle na 3600 metrů.

Bílá zimní krajina se Pomme Tiepy líbila - foto racingpost.co.uk

Výsledky

Long Distance Hurdle

Hennessy Gold Cup

Fairyhouse Membership 2009 Hurdle

Ondřej Blahník (ROBI)