O víkendu se představili nadějní proutěnkáři

O víkendu se představili nadějní proutěnkáři
Binocular - racingpost.com

O víkendu se na ostrovech předvedli koně, s kterými se počítá do vrcholů překážkové sezóny.

V sobotu se v Haydocku představil předběžný favorit Champion Hurdle čtyřletý Binocular (na snímku). Ten jako nehratelný favorit 1,1:1 prošel dvoumílovou tratí Betfair Hurdle bez sebemenší námahy a s jistotou vyhrál.

I další čtyřletek Crack Away Jack patří k favoritům vrcholu proutěnkářů. Ten se také postavil na start Coral Ascot Hurdle (Gd2) na 3900 metrů jako spolufavorit spolu s Chombou Wombou (3:1), která před dvěma týdny lehce vyhrála Elite Hurdle. Dostih podle svého zvyku vodil Lough Derg, ale již před vbíháním do roviny byl pohlcen soupeři. Jezdec Crack Away Jacka, Jack Doyl posouval svého matadora ke špici a jako jediný ho stále nepobízel. Pak však přišlo ,,škobrtnutí" na překážce a on ho marně rozhýbával k útoku, aby se nakonec sklonil před opět vítěznou  Chombou Wombou.

Chomba Womba poráží Crack Away Jacka - foto racingpost.co.uk

A aby těch nadějí nebylo málo, stal se po nedělních ,,Monksfield" Novice Hurdle (Gd2) na 4000 metrů v irském Navanu výrazným favoritem Ballymore Properties Nov´ Hurdle v Cheltenhamu Pandorama, jenž jako favorit 1,6:1 s velkou převahou porazil čtveřici soupeřů a Paul Carberry v jeho sedle se již asi dvě stě metrů před cílem marně ohlížel po svém největším soupeři Alpha Ridge (3:1).

Pro Pandoramu byl dostih jen procházkou - foto www.racingpost.co.uk

Výsledky

Ascot Hurdle

Betfair Hurdle

"Monksfield" Novice Hurdle

Ondřej Blahník (ROBI)