Overdose opět na scéně

sporthirado.hu

Dlouho očekávaný start fenomenálního maďarského rychlíka OVERDOSE by měl proběhnout již tuto neděli na bratislavském závodišti.

Levně zakoupený Starboroughův syn byl na dráze skutečným zázrakem. Své soupeře ve středoevropském regionu válcoval již od dvou let rozdílem několika tříd. Není tedy divu, že v klasickém věku nabral směr Německo, kde se stal nejlepším sprinterem a miláčkem místního publika. Svoje kvality ukázal i v Itálii, kde místní smetánku doslova zesměšnil. Jedinou možností, kdy se mohl střetnout s absolutní evropskou špičkou, byla jeho účast v Prix de l'Abbaye de Longchamp. Dostih byl ale pro komplikace se startovacími boxy zastaven.

Loni jeho tým spřádal velké plány. Na jaře se představil domácímu publiku a pak již měly jeho kroky směřovat jen do těch největších sprinterských dostihů. Bohužel však přišlo zranění kopyta a to jeho kariéru zastavilo. Následovalo stěhování od jednoho specialisty k druhému a střídání působišť s ujišťováním, že vše je na nejlepší cestě. Na dráze se neobjevil jeden a čtvrt roku. Takovéto problémy mohou zamávat i s takhle velkou hvězdou a my si jen přejeme, aby se dostal aspoň do zlomku takové formy, v jaké si ho pamatujeme. Sázkovka Betino tomu také věří a vypsala ho v kursu jen 1,35:1.

Silné maďarské zastoupení doplňují další dva jeho krajané. Városbíró (6:1) patří již dlouhá léta k regionální špičce a poslední dva starty vyhrál. Tříletý Murano (8:1) také vyhrává jak na běžícím pásu a zdejší dráze bodoval na jaře při Turf Gala.

Tehdy těsně porazil našeho Another True Storyho (8:1). Na chuchelské dráze ale letos nejvíce zářil Heat Set (6:1), jak mu sednou zdejší reálie se však uvidí. To De Roberto (14:1) sice do sezóny vstoupil vítězně, v dalších startech šla ale jeho forma dolů.