Peter March Chase je otevřenou záležitostí

Peter March Chase je otevřenou záležitostí
racingpost.co.uk - Cloudy Lane
V Haydocku se vedle dvou velkých nováčkovských dostihů a Grade 2 proutěnek na dvě míle odběhne i Peter Marsh Chase (Grade 2, 4800 m) a platí v ní tradiční klišé handicapových dostihů, že vyhrát může takřka kdokoliv.

Nejvíce důvěry má mezi sázejícími Dear Villez (4,5:1), který po vítězném vstupu do sezóny obsadil s podobnou známkou jakou má nyní čtvrté místo v Hennessy Gold Cupu. Přítomnost Tonyho McCoye v jeho sedle je jistě plusem. Nejvíce zatížený Cloudy Lane (5,5:1) naposled také předvedl, že se svým stávajícím ratingem dokáže bojovat o přední místa. To samé v podstatě platí i o Montgermontovi (8:1), který se letos vrátil na dráhu po dvouleté pause a poprvé se v rámci svého comebacku představí na delší distanci, než jsou 4 kilometry.

Kandjar D‘Allier (7:1) v jediném startu v rámci této sezóny zvítězil v Class 3 dostihu a přídavek osmi liber mu může v jedenácti letech činit problém. Opera Mundi (8:1) běžel v nedávno skončeném roce vždy zadarmo a zdá se být příliš vysoko. Několik liber by potřeboval od handicapera sundat i vítěz Welsh National 07 Miko de Beauchene (9:1). Se svou momentální známkou se totiž moc nechytá. Glasker Mill (11:1) také neprožívá nejlepší období kariéry, ale změna jeho ratingu o 8 liber dolů po posledním startu, může udělat hodně. Ke své smůle je ale o dvě libry nevyvážen.

Jaroslav Fabris (Vabank)