Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Poslední trialy na Dubai World Cup jsou tu

Naposled před koncem března konaným Dubai World Cupem se ve čtvrtek otevřou brány závodiště Nad Al Sheba. Tamní menu se bude skládat převážně z předzkoušek zmíněného vrcholu dubaiské sezóny.

Hlavním bodem programu bude Al Maktoum Challenge R3 - Invasor (Group 2, 2000 m), jejíž propozice napovídá, že právě v ní se představí kandidáti na úspěch v nejbohatším dostihu světa. Stáj Godolphin zde bude reprezentovat Kirklees. Ten zahájil svou dubaiskou misi blízkým třetím místem v dobré společnosti, když předvedl silný závěr a ukázal tak, že distanc 1800 metrů je pro něj trochu krátká. V dalším startu, který se odehrál už na trati dva kilometry dlouhé, s výraznou převahou dominoval. Oba tyto starty se ale odehráli na travnatém podkladu a tentokrát poběží na písku. Hlavním soupeřem by mu měl být Asiatic Boy, který se od svého druhého místa z loňského World Cupu představil jen jednou. Stalo se tak v předchozím díle série Al Maktoum Challenge. Tam se předvedl se slušné formě, když obsadil délku od vítěze vzdálené třetí místo. Start v nohách a blížící se termín, k němuž je směřována jeho příprava, jsou důvody, proč by měl jít od minulého běhání nahoru. Minule ho o hlavu porazil Happy Boy, jenž loni o 9 délek získal první část Al Maktoum Challenge. Poté se ale přesunul do stájí Saeeda Bin Suroora a vůbec se mu nedařilo. Letos o něj pečuje trenér bin Shafya a jeho poslední běhání ukázalo, že se s ním stále musí počítat.

Ti nejlepší z Dubai City Of Gold - Swain (Group 2, 2400 m) by se zase měli představit v Dubai Sheema Classic. S nejnižším sázkovým kurzem pravděpodobně odskočí Purple Moon, který naposled startoval v Hong Kong Vase, kde sahal po vítězství a v závěru ho dokázal „chytit" jen triumf obhajující Doctor Dino. King Of Rome se sice pře týdnem mezi nejlepší nevešel, ale mnoho na ně neztratil a mílová distance rozhodně není jeho oblíbenou. Loňský rok uzavřel třetím místem v Preis von Europa. De Kockův Macarthur má letos na svém kontě také jen jeden o mnohém nevypovídající start. V roce s osmičkou na konci dokázal především zvítězit na Royal Ascotu v Hardwicke Stakes a obsadit třetí místo v Coronation Cupu. Mourilyan je specialistou právě na dráhu Nad Al Sheba a bude obhajovat druhé místo z loňské edice tohoto dostihu. Do bojů o čelní příčky by měl zasáhnout i německý světoběžník Quijano. Poslední start v Canadian International se mu sice nevydařil, ale v Dubai už nejednou prokázal své kvality.

Přípravou pro Dubai Duty Free je zase Jebel Hatta - Daaher (Group 2, 1777 m). Startovní pole je tu mimořádně vyrovnané. Za zmínku rozhodně stojí účast Jay Pega, jenž zde byl loni druhý a následně zvítězil právě v Dubai Duty Free. Při letošní premiéře byl s výrazným odstupem čtvrtý, ovšem vzhledem k tomu, že se jednalo o handicap, kde vzhledem ke svým úspěchům nesl nejvyšší váhu, je třeba brát tento výsledek s rezervou. Navíc startoval po dlouhé pause. Výborné druhé místo vybojoval v Hong Kong Cupu Balius, který bude mít proti Jay Pegovi výhodu více jak dvou kilogramů. Vodka byla zvolena nejlepším japonským koněm loňského roku a také by mohla promluvit do boje o vítězství.

Ve sprinterském Mahab Al Shimaal - Dayjur (Group 3) bude obhajovat vítězství Diabolical, který naposled obsadil stříbrnou příčku v Breeders´ Cup Turf Sprint. Chybějící start v nohách u něj vyvažuje výborná forma stáje Godolphin. Big City Man během dubaiské zimy stihl dva starty a v obou zvítězil, přičemž v druhém případě se jednalo o dostih se statusem Group 3. V něm skončila o 7 délek za ním třetí Diana's Choice, která poté stihla ještě dva plné zásahy v handicapech. V obou případech se ale běželo na trávě a nyní jí čeká pískový povrch. Mike De Kock může vedle ní vkládat své naděje i do Hunting Towera, jenž také disponuje dobrou třídou, ovšem zatím se pohyboval v dostizích dlouhých kolem jedné míle.

V Burj Nahaar - Intidab (Group 3, 1600 m) se bude chtít vrátit do vítězných kolejí loňský vítěz UAE Derby Honour Devil, který letos začal více jak deset délek od vítěze vzdáleným třetím místem. Mezi jeho soupeře bude patřit i Jalil. Ten loni získal na Dubai Carnivalu tři vítězství včetně posledního dílu Al Maktoum Challenge. Od té doby se mu ale nedaří a zněnu zatím nepřinesl ani přesun od Saeeda Bin Suroora k trenéru bin Shafyovi.