První den Breeder´s Cupu patřil klisnám

První den Breeder´s Cupu patřil klisnám. Bylo pro ně připraveno pět dostihů. Pískové dostihy se v Santa Anitě  běželi na umělém povrchu polytrack, který měl vyhovovat evropským koním více než klasický písek.

Sentient Flight Breeders' Cup Filly & Mares Sprint: Na závěr Ventury nikdo neměl (VIDEO)

Do prvního z pátečních vrcholů nastupovala jako favoritka loňská vítězka Breeder´s Cup Juvenile Indian Blessing (28:10). Ta v posledních startech našla parketu ve sprinterských dostizích, kde se jí výborně dařilo. Sázejícím se ale hlavně líbila Ventura, která dosud startovala především na travnatých mílových distancích. Její kurz spadl za poslední dny z 11:1 na 3,8:1, s nímž odskakovala.

Po startu šla do čela Dearest Tricski (136:10) sledovaná Indian Blessing, naopak Ventura v prvních fázích s první vlnou nestíhala. Indisan Blessing přešla v oblouku do vedení a zavedla ostatní do cílové roviny. V té chvíli si ale razantně lepšila pozici Ventura. Vnějškem přišla s drtivým finišem a nedala Indian Blessig žádnou šanci. Pro třetí místo si přišla Zafting (60:1).

Již tento dostih ukázal, jaká cesta povede na této dráze k úspěchu. Jen v sobotním Breederś Cup Juvenile totiž uspěli koně, kteří se v průběhu drželi na čele, v ostatních uspěli ti, co přišli finišem ze zadu.

Výsledek

Grey Goose Breeders' Cup Juvenile Fillies Turf: Těsné vítězství vybojovala Maram (VIDEO)

Dostih pro nejmladší ročník klisen na travnaté mílové dráze mě favoritku v bělce Laragh (36:10), která hned po startu nasadila k trháku. Jí se marně snažila držet Renda (256:10) a za nimi s dalšími několika délkami ztráty cválaly ostatní. Ještě na začátku cílové roviny měla Laragh náskok asi tří délek a mířila si to k cíli. Z pole však vyrazily silným závěrem Maram (121:10) s irskou Heart Shaped (118:10) a těsně před cílem ji porazily. O hlavu si vybojovala vítězství Maram.

Výsledek

Bessemer Trust Breeders' Cup Juvenile Fillies: Bílá smršť v podání Stardom Bound (VIDEO)

Velkou favoritkou dvouletých nadějí v dostihu na 1700 metrů na pískové dráze byla bělka Stardom Bound (2,6:1), která s přehledem vyhrála poslední dva starty na nejvyšší scéně. V roztahaném poli dostihu se držela vzadu, v oblouku do roviny ale přešla přes všechny venkem a v rovině na ní nikdo neměl. Ze zadu si pro druhé místo přišla Dream Empress (137:10). Sky Diva (49:10), která se v dostihu držela na čtvrté pozici ještě těsně vybojovala třetí místo před Dave´s Revenge (650:10).

Výsledek

Fly Emirates Breeders' Cup Filly & Mare Turf: Forever Together předvedla opět svůj finiš (VIDEO)

Tentokrát se klisny sešly v dostihu s evropskými parametry. Délka 2200 metrů a travnatý podklad by měl sedět právě zastupitelkám starého kontinentu. Svěřenkyni Aidana O´Briana Halfway To Heaven (36:10) ale chyběla především vytrvalost, přesto byla favoritkou. Jejími soupeřkami měly být především dvě bělky Forever Together (59:10) a Wat A While (43:10), které naopak takovéto dostihy měly vyzkoušené.

Hned po startu se na čele usadila godolphinská Folk Opera (100:10) vedená Frankiem Dettorim sledovaná Halfway To Heaven. Na protilehlé rovině se na třetí pozici posunula Wait A While a Forewer Together se podle svého zvyku držela vzadu. Na začátku roviny již byla na čele Wait A While a na bariéře šla slušně Visit (188:10). Pak však přišla se svým obvyklým silným spídem Forever Together a Bylo rozhodnuto. Wait A While ještě těsně ztratila druhou příčku se Seally Hill (477:10). Nejlepší z Evropanek byla čtvrtá Visit.

Výsledek

Breeders' Cup Ladies Classic: Zanyatta si dolétla pro další vítězství (VIDEO)

Posledním pátečním bodem Breeder´s Cupu byl Breeder´s Cup Ladies Classic, který se běžel na 1800 metrů a na pískové dráze. Tento dostihy byl letos přejmenován a dosud se běhal pod názvem Breeder´s Cup Distaff. Horkou favoritkou byla dosud neporažená svěřenkyně Johna Shirreffse Zanyatta (15:10), kterou vedl Mike Smith, již ten den vítězný se Stardom Bound. Největšími konkurentkami jí mělo být duo stáje Godolphin Cocoa Beach (88:10) a Music Note (103:10) spolu s velmi lehkou vítězkou posledního startu Carriage Trail (74:10). A vše se nakonec na dráze potvrdilo.

Na čele dostihu operovala Bear Now (760:10), blízko se držela i Historicalady (182:10). Naopak godolphinské duo se drželo vedle sebe vzadu a ještě za nimi v klidu cválala Zanyatta. Na začátku roviny se na čele ukázala Historicalady, ale to již si lepšily pozici ,,godolphinky" a především Zanyatta rozbalila svůj drtivý finiš a došla si pro jisté vítězsví. Nejblíže jí byla na 1 1/2 délky Cocoa Beach, která se provlékla k bariéře a stejným rozdílem porazila stájovou družku Music Note. Carriage Trail ještě jasně odsunula Histericalady na pátou příčku. Na loňskou vítězku Ginger Punch (111:10) zbylo jen šesté místo.