Sobotní Haydock: Hvězda Kauto jde na hattrick

Sobotní Haydock: Hvězda Kauto jde na hattrick
www.racingpost.co.uk
V Betfair Chase (Gd. 1) jde obhajovat vítězství z posledních dvou ročníků Kauto Star a má velkou důvěru i u bookmakerů.

Ti ho nabízejí předběžně jako favorita v kurzu 1,4:1, což se na ostrovech vidí u předběžných sázek jen zřídka. Jeho kurz je opravdu nízký, když uvážíme, že před rokem porazil svého hlavního vyzývatele Exotic Dancer (zatím 3:1) o pouhé půl délky.

Oběma hlavním aktérům se vstup do sezóny povedl podle plánů. Zatímco Kauto Star "povinně" zvítězil ve slabší konkurenci, Exotic Dancer skončil při rozcvičovacím startu druhý v těžkém handicapu pod druhou nejvyšší váhou v poli. Ačkoliv ostatní soupeři v tomto dostihu mají za sebou také slušné výsledky, tady nejspíš budou jen v úloze komparzu a zatím jsou nabízeni v kurzu 20:1 a více. Cloudy Lane byl vloni cílevědomě připravován do Grand National, tam ale dosáhl jen šesté místo. Desetiletý Ollie Magern boduje spíš jen o úroveň níže, Tamarinbleu je tempař, který chodí nejradši z čela a třímílová distance je tak trochu otazník. Ani Snoopy Loopy o své vytrvalosti zatím nepřesvědčil.

Za zmínku stojí jistě i dostih, který se uskuteční půl hodiny před vrcholem dne. Zde se letos poprvé postaví na start Binocular trenéra HEndersona, který se zatím v Anglii představil jen čtyřikrát (z toho třikrát vítězně), přesto už teď je považován za předběžného favorita (5:1) Champion Hurdle proti koním jako Katchit, Sizing Europe, Osana nebo Sublimity...

(wha)