Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Tidal Bay nedal svým soupeřům šanci

Především úspěšným završením Nolandova návratu na dostihové dráhy měla být Irish Independent Arkle Challenge Trophy Chase (Grade 1), ale vše nakonec dopadlo trochu jinak.

Z vítězství se totiž těšit realizační tým Tidal Baye. Ten už od začátku sezóny patřil k předním nováčkům. Do dostihu odskakoval v pozici druhého favorita a nebýt druhého místa z minulého startu, tak by v něj měli sázející určitě ještě větší důvěru. Zmiňovanou porážku ale zapříčinily jeho chyby na překážkách, kterých se tentokrát dokázal vyvarovat. Už před zatočením do cílové roviny převzal vedení a jeho cvalová akce už v té chvíli dávala tušit, že o vítězství se příliš bojovat nebude. Do cíle na nejbližšího ze soupeřů dokázal nastřádat 13 délek a ukázal tak, že dvoumílová distanc pro něj určitě není krátká.

Druhé místo obsadila jediná klisna v poli Kruguyrova. Hned po startu se jala diktování tempa a po většinu dostihu si udržovala mírný náskok. Před závěrečným obloukem na ní zezadu sice začali ostatní útočit a vypadalo to na její pohlcení startovním polem, ale v závěru ještě dokázala najít zbytky sil a odrazit nápor všech soupeřů až na nechytatelného Tidal Baye.

Noland se letos po takřka dvouleté přestávce vrátil na dráhu dvěmi lehkými vítězstvími, ale dosud se nestřetl s nejsilnější konkurencí. Od startu se držel blízko čela dostihu a jeho projev neměl žádnou chybu, to ovšem platilo jen do chvíle než po něm Ruby Walsh chtěl závěrečný spíd. Ten totiž v jeho případě postrádal razanci a konečné třetí místo je asi mírným zklamáním.

Čtvrtý Thyne Again se také od počátku účastnil podstatného dění a nějaké tři skoky před cílem vypadal, že by mohl mít i ty nejvyšší ambice. V závěru ale předvedl méně než sliboval, přesto mu na lepší umístění scházel jen krk.

Mahogany Blaze se na tento dostih rozcvičil kvalitním třetím místem proti elitním starším soupeřům v Game Spirit Chase. Tentokrát se ale nechal pobízet už daleko před cíle a na lepší než konečné páté místo to ani chvíli nevypadalo.