V Irsku se schyluje k bitvě šampiónu

V Irsku se schyluje k bitvě šampiónu
racingpost.com - brave inca

V neděli se na leopardstownské dráze odběhnou Toshiba Irish Champion Hurdle, kde se na klasické trati dvou mil střetne výkvět irských proutěnkářů.

Do pozornosti sázkařů se dostal již jedenáctiletý veterán Brave Inca (3,25:1). Tomu se v tomto dostihu vždy dařilo, když kromě vítězství před dvěma lety zaznamenal i dvě druhá místa. Loňskou sezónu sice vynechal, ale na dráhu se vrátil obstojně. Po druhém místě na trati 4000 metrů obsadil v December Festival Hurdle třetí místo.

Zde ale neměl nárok především na Sublimityho (3,75:1), který po svém cheltenhamském triumfu absolvoval trochu matnou sezónu, ale nyní to vypadá, že je opět v dobré formě. Přesto k němu přišel mladý Won In The Dark (11:1) až na půl délky. Špatně nešel ani čtvrtý Muirhead (5:1), jenž toho zatím moc nenaběhal. Naopak zcela propadl další veterán Hardy Eustace (11:1), kterému právě Brave Inca na čele nenechal chvíli klidu a on se pak zcela propadl na poslední místo. To ale neznamená, že se musí nyní odepisovat, protože například do sezóny vstoupil porážkou Sizing Europa, loňského vítěze tohoto dostihu.

Zajímavým dostihem bude i Arkle Perpetual Challenge Novice Chase na 3400 metrů pro začínající steeplery. Favoritem je Jayo (2,75:1), který zcela deklasoval soupeře v posledním startu. Proti němu půjde Follow The Plan (3,5:1), jenž minule po strhujícím souboji těsně porazil Tatenena, a špatně si nevede ani Forpadydeplasterer (4,5:1), ten ale zatím hledá svoji distanci.

Ondřej Blahník (ROBI)