Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

V Sandownu poslední velká steeplechase

Dnes se na závodišti v Sandownu odběhne poslední velká steeplechase britského kalendáře.
Je jí bet365 Gold Cup Chase (Gd3) na 5900 metrů. Favority jsou vítěz Scottish Grand National Iris De Balme (6:1) a druhý z Irish Grand National Royal County Star (6:1). Na startu bude i pátý z Grand National v Aintree Bewleys Berry (12:1). Velké šance ale má i Ungaro (9:1), který byl začátkem března druhý v Doncasteru za Cloudy Lanem, později šestým v Grand National.
 
Pro náš region je zajímavá i Celebration Chase (Gd2) na 3200 metrů, kde se kromě favorizovaných Andrease (3,75:1) a Monet´s Gardena (4,5:1) představí i svěřenec německého trenéra Von Der Reckea Fiepes Shuffle (13:1), který sice na domácí půdě sbírá úspěchy, ale jeho návštěva v Británii před dvěma lety nedopadla dobře.
 
Sandownský mítink je ale smíšený a na programu jsou i rovinové dostihy. V bet365 Mile (Gr.2) je favoritem Medicine Path (2,6:1), který porazil v Kemptonu Baharah a další triumf taktéž na listed scéně přidal v Doncasteru, kde za ním skončili třetí Bobodana (34:1) a čtvrtý Blythe Knight (12:1), kteří budou startovat i nyní. Větším soupeřem mu asi budou Major Cadeaux (4:1), který byl před dvěma týdny druhý v Gr.3 na 1400 metrů v Curragh, a Rob Roy (4,5:1), vítěz tohoto dostihu před dvěma lety, jenž ale v minulém roce má na svém kontě jen jeden start v Americe, kde byl třetí.
 
Představí se i kandidáti Derby, pro které je připraven Classic Trial (Gr.3) na 2000 metrů. Favoritem je Centannial (2,1:1), v říjnu druhý v Gr.3 v Saint Cloude, kterému by mohl šlapat na paty Feared In Flight (5,5:1), třetí z Racing Post Trophy (Gr.1).
 
Ondřej Blahník (ROBI)