Ve vyrovnaném poli má Godolphin početní převahu

emiratesracing.com

V Dubai Sheema Classic (Gr. 1, turf, 2400 m) nenajdete koně s kurzem pod 7:1, což vypovídá o tom, že na vítězství si může dělat nárok široký okruh favoritů. Navíc nad žádným z šestnáctky startujících se nedá předem lámat hůl.

Hned čtveřice žokejů si do tohoto dostihu obleče modrý dres stáje Godolphin. Stájová jednička Frankie Dettori bude v sedle Cavalrymana (7:1), u kterého se uvažovalo i o startu ve World Cupu, ale Al Maktoum Challenge R3 potvrdila, že kombinace dvou kilometrů a syntetického povrchu mu příliš nesedí. Vrací se tak na svou optimální parketu, na níž získal například třetí místo v Prix de l'Arc de Triomphe. V pomalu rozběhnutém trialu na tento dostih zvítězil další reprezentant Godolphinu Campanologist (15:1), který tehdy odrazil nápor tureckého Pan Rivera (15:1).

Zbylé šejkovské duo figuruje jako svěřenci Mahmoud Al Zarooniho, jenž od minulého týdne zastává u části koní ve stáji Godolphin roli hlavního trenéra. V jeho péči je i vítězství obhajující Eastern Anthem (13:1). Ten zakončil loňskou sezónu trojící medailových umístění na německých drahách a od té doby nestartoval. Bez šance není ani Anmar (21:1), který sice v roli favorita obsadil v trialu až páté místo, ale výrazně se na tom podepsalo falešné tempo dostihu.

Pouhý nos tu loni chyběl k vítězství světoběžníkovi Spanish Moonovi (7:1), kterému těsně uniklo vítězství i v jeho zatím posledním startu v Hong Kong Vase. Specialistou na druhá místa je zde ovšem někdo jiný, a to Youmzain (8:1), jenž obsadil stříbrnou příčku v posledních třech ročnících Ceny Vítězného Oblouku. Zúčastnil se i posledních třech edicí tohoto dostihu a posbíral v nich umístění od třetího do pátého místa. Třetím koněm na startu, který se loni vešel v Arc na tabuli, je klisna Dar Re Mi (10:1). Ta v Longchamp brala páté místo a poté ještě získala třetí příčku na Breeders‘ Cupu.

Jak jinak než klisnu vyšlou na start i Japonci. Pro tento dostih je jejich nadělí Buena Vista (7:1), která loni ve své domovině sebrala Red Desire triumfy v obou dámských klasikách a i v dalších startech končila pravidelně mezi nejlepšími. Překvapit by mohl americký tempař Presious Passion (15:1), který s velkým náskokem odvodil loňský Breeders‘ Cup Turfu a v závěru podlehl jen náporu Conduita. Jukebox Jury (13:1) nejvíce zazářil v Preis von Europa, kde nejtěsnějším možným rozdílem zvítězil nad Eastern Anthemem.

na snímku loňské těsné vítězství Eastern Anthema nad za ním schovaným Spanish Moonem