Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Začíná cheltenhamský festival

Již v úterý začíná největší překážkový mítink na britských ostrovech Cheltenham festival. Představí se zde nelepší překážkáři, kteří byli na tento vrchol připravováni celou sezónu. Za poslední roky se původně z třídenního mítinku stal čtyřdenní. ...

Úterní den zahájí Anglo Irish Bank Supreme Novices' Hurdle (Grade 1) na 3300 metrů pro začínající proutěnkáře. Následovat bude Irish Independent Arkle Challenge Trophy Chase (Grade 1) naopak pro nováčky na steeplechase na trati 3200 metrů. Ale hlavním bodem bude největší dostih přes proutěné překážky Smurfit Kappa Champion Hurdle Challenge Trophy (Grade 1) na 3300 metrů, kde se nově vyšlá hvězda Sizing Europe střetne s obhájcem loňského prvenství Sublimitym. Pro našince bude zajímavá i BGC Handicap Chase (Cross Country Chase) (Cl2).

Ve středu se nováčci na proutěnkách ukáží na distanci 4200 metrů v Ballymore Properties Novices' Hurdle (Grade 1). Také na začínající steeplery čeká delší trať 4900 metrů dlouhé Royal & SunAlliance Chase (Grade 1). A vrcholem druhého dne bude Seasons Holidays Queen Mother Champion Chase (Grade 1) na 3200 metrů, kde se střetnou nejlepší specialisté na krátké steeplechase. Obhájce loňského vítězství Voy Por Ustedes má asi největší konkurenty v Master Mindedovi a Twist Magicovi.

Středa je ve znamení Ladbrokes World Hurdle (Grade 1) na 4800 metrů. Zde je velkým favoritem loňský vítěz Inglis Drever, pro kterého by to ale bylo již třetí vítězství v tomto dostihu. Před tím se ještě představí steepleři v Ryanair Chase (Grade 1) na 4200 metrů.

Vše však směřuje k pátečnímu programu, kde po té, co si svůj dostih odběhne nejmladší ročník v JCB Triumph Hurdle (Grade 1) a nejvytrvalejší mladí proutěnkáři absolvují Albert Bartlett Novices' Hurdle (Grade 1) na trati 4800 metrů, přijde zlatý hřeb v podobě totesport Cheltenham Gold Cup Chase (Grade 1) na 5300 metrů. Steeplerská hvězda Kauto Star bude obhajovat loňský triumf proti svému tréninkovému kolegovi Denmanovi.