Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 30. 7. 2022 - Den evropské šlechty

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 30. 7. 2022 - Den evropské šlechty

Rozbory dostihů na sobotu 30. července v Karlových Varech, kde je vrcholem Dne evropské šlechty dvojkový handicap na 2400 metrů.

 

10:15 - 1.dostih

Maximilian v. Kienlin Cup Maximilian v. Kienlin Cup

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2000 m - 40 000 Kč

1 LYSYANARGENT(FR), 8 tr. František Mourek, Zuzana Jeníčková 60,5 

Letos konzistentní a v dobré formě. S metry navíc by si měl poradit, v osmi letech je ale na životním maximu a všechny jeho triumfy jsou z nejnižší kategorie.

2 LATARMISSIE, 4 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 52,0            

Na úvod sezóny zvítězila v Praze na měkké dráze a následně to potvrdila. Naposledy na rychlé půdě měla problém stíhat tempo, tady by jí mohl pomoci profil karlovarské dráhy.

3 SORBET(POL), 7 j tr. Michal Kalčík, am. Anna Lebdušková 56,5              

Navzdory tomu, že chodí koncem, se mu daří na menších drahách. Ve Varech už zvítězil a s navýšenou známkou může pomýšlet na dotaci.

4 VIENNA CALLING(IRE), 3 tr. František Zobal, am. Matyáš Luka 60,0    

V Mostě porazil s přehledem Silencia pod stejnou váhou, následně tu měl v roli druhého favorita pád, když byl na dobré pozici. Tady by měl mířit mezi nejlepší.

5 DAJLA, 3 tr. Radek Žalud, ž. Jiřina Andrésová 52,0       

Letos dvakrát za peníze v pardubických maratónech. Pokud si poradí s kratší distancí a po delší době i se startovními boxy, nemusí být bez šance.

6 RABBIT EL KABEIR(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, žk. Marcel Novák ml. 61,5  

Zkoušel to i mezi elitou, naposledy ale zaběhl dobře ve slušně obsazené III. kategorii. Tehdy byl podporován skoro celý dostih, takže delší trať by měla být plusem.

7 NA KONCI DUHY, 5 tr. Jiří Brož, Simona Laubeová 56,0             

V červnu se ukázala dobře v Drážďanech a následně i v Chuchli, když upustila od své tradiční start – cíl taktiky. Další prodloužení distance by měla zvládnout a doběhem na tabuli nepřekvapí.

8 BOSTONSHAMAL, 4 tr. Zdeněk Mimra, Taťána Mášová 51,0  

Na začátku kariéry běhal dobře tratě okolo míle, pak se mu ale přestalo dařit a letos zkoušel bumpery v Pardubicích. Tady se asi pozici outsidera nevyhne.

9 REFLEX, 5 tr. Kateřina Berthier, ž. Michal Demo 58,0  

V posledních dvou startech se ukázal v dobrém světle, zejména v Lysé potkal těžké soupeře. Při prvním představení na karlovarské dráze ho nelze podceňovat.

10 CHARMING EMMA, 5 b tr. Marcela Sýkorová, ž. Petr Foret 61,5        

Na koně z „učňovské“ stáje v posledních startech na sázkovém trhu hodně populární. Angažování profesionálního žokeje sice není sympatický tah, může být ale odměněn.

11 SILENCIO(FR), 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Jan Verner 60,5  

Ve druhém životním startu zaběhl dobře, následně mu ale síly došly u distance. Nedávní soupeři Vienna Calling a Rabbit El Kabeir by měli být opět před ním.

12 LUCKY AMICO, 3 s tr. Lenka Kvapilová, Lenka Kvapilová 59,0               

V Chuchli bojoval o vítězství na 1800 metrů, následně tady na míli nedokázal reagovat na zrychlení soupeřů. Je možné, že metry navíc mu pomůžou, sázka na něj ale má svá rizika.

13 GUDERIANA(IRE), 3 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 58,5 – POD ČAROU

Na debut jako dvouletá porazila slušného Charmbrucka. Pokud by se na start dostala, sázkový trh o jejích šancích může napovědět víc.

Tipařův verdikt: Na tuto kategorii velmi slušně obsazený dostih. Nejlákavěji vypadají tříletí Vienna Calling a RABBIT EL KABEIR, ze starších a zkušenějších může být soupeřem Charming Emma, a pokud by napršelo Latarmissie. (Ferdinand Minařík)

Tip: Rabbit El Kabeir – Vienna Calling – Charming Emma

 

10:45 - 2.dostih

Cena města Karlovy Vary - Preis der Stadt Karlsbad

R - handicap III.kat. - 4+ - 2000 m - 60 000 Kč

1 VADETABERRY, 5 tr. Tamara Křídlová, ž. Vendula Korečková 57,5        

Po vítězství v Brně brala dvakrát třetí peníze ve Varech. Bylo to sice o kategorii níž, zisk dotace by ale měl být v jejích silách i tady.

2 ILIAS, 4 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Milan Zatloukal 60,5               

Po dvojici lehkých triumfů tady na delší distanci jako favorit dokončil poslední. Bylo to ale po poměrně divokém průběhu a ukázal, že se současnou známkou si poradí.

3 VARIMINGO(GER), 5 j tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 59,5

Vloni se mu nedařilo, do letošní sezóny vstoupil ale dobře. Naposledy mu byla distance moc dlouhá, tato by měla být akorát a ve Varech už v minulosti zvítězil.

4 NACHTSWAERMER(IRE), 6 tr. Petra Peťulová, Simona Laubeová 52,0

Vloni tu zvítězil na sprintu, v zimě změnil stáj a v prvním sezónním startu dokončil poslední. Start v nohách mu může pomoci, na takto dlouhé distanci ale ještě nešel.

5 MACCAIA(FR), 4 tr. Jana Manová, ž. Jaromír Šafář 57,5            

Vloni v říjnu zvítězila v Mostě, v letošních třech startech ale zůstala za očekáváním. Při první návštěvě karlovarské dráhy je stále 2,5 kg nad vítěznou známkou.

6 BORUVKA(IRE), 6 sj tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 51,5              

Na jaře několikrát narazila na neoblíbenou měkčí půdu, neprobrala se ale ani v Lysé na pevnější. Tady na této distanci zvítězila v roce 2019, v poslední době sem ale zavítá jen zřídka.

7 DIAMONTE, 4 tr. Martin Pišl, ž. Jan Verner 57,0            

Po dubnovém triumfu změnil stáj, pod kterou se tu představil před třemi týdny. I po menší pauze zaběhl dobře, a pokud si poradí s delší distancí, může mířit opět vysoko.

8 TARAWERA(IRE), 4 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 53,0

Letos dvakrát za Diamonte. Naposledy tady na míli se ale dotahovala závěrem a jezdec nepoužil bičík. I díky váze by měla být tentokrát před ním.

9 NARGOTA, 5 tr. Kateřina Berthier, ž. Michal Demo 57,5           

Na trochu kratších tratích několikrát nedaleko od vítěze. Útočí koncovkou, která naposledy v Bratislavě nebyla dost úderná. Tady by to mělo být lepší, nejlépe ale běhá na měkčí půdě.

10 RESORT, 4 s tr. Lenka Kvapilová, Lenka Kvapilová 59,5

Při handicapové premiéře tady na delší trati se držel nad očekávání dobře. Není snadno ovladatelný a zkrácení distance by mu mohlo prospět, předtím na dvou kilometrech v Mostě zaběhl dobře.

Tipařův verdikt: Minule tu po poměrně divokém průběhu ILIAS sice na hattrick nedosáhl, tady by ale měl mít dobré šance se revanšovat. I o kategorii výš by měla na dotaci dosáhnout Vadetaberry, z koncových koní vypadá nejlépe Tarawera. (Ferdinand Minařík)

Tip: Ilias – Tarawera - Vadetaberry

 

11:15 - 3.dostih

Dostih Architektů Heike Saur - Heike Saur Architektenrennen

R - cena III.kat. - 3+ - 1000 m - 60 000 Kč

1 DOULEUR PREFEREE(IRE), 3 tr. Zdeno Koplík, ž. Jan Verner 53,0

Po dvou slabých francouzských startech skončila se ztrátou poslední v JCK. Navíc vždy byla pomalejší z boxů, což je zvlášť na kilometrové distanci mínusem.

2 SHENAH(IRE), 5 j tr. Václav Luka, Lucie Fialová 53,0

Kilometr jí sedne a posledně dokázala, že si poradí i s větší dráhou. Každopádně z osmičky koní, kteří už získali handicap, vychází podle poměru váha/handicap nejhůře.

3 GILIENNE, 6 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 56,0

Podává slušné výkony, ale v červnu jí ve Varech jasně porazil Rabbit Power, což by mělo platit i tentokrát. Spíše tedy vychází na některou z nižších dotací.

4 HOLLY STORY(FR), 3 tr. Dalibor Török, ž. Michal Hrouda 52,0

V Česku neuspěla jako dvouletá na míli a letos se neumístila ve třech startech ve Francii, kde vlastní handicap 27,5 kg. Tohle navíc vypadá příliš krátké, když má sice rychlejšího otce, ale matka skončila druhá v Listed na 3200 metrů. Zřejmě jde tedy především o první krok k zisku handicapu.

5 KMOTR(IRE), 4 tr. Helena Vocásková, ž. Vendula Korečková 54,0

Poslední starty absolvoval nad překážkami a na příští týden je přihlášený do pardubického krosu. Ukázal sice i slušnou rovinovou třídu, ale na sprintera nevypadá, když třetí skončil ve Velké červnové ceně.

6 FRANJA(GER), 3 tr. Jiří Brož, Simona Laubeová 52,0

Při drážďanském debutu byla rychle na nohách, takže sprint jí může sednout. V závěru slábla, přesto nebyla daleko od soupeřů, kteří vlastní německý handicap minimálně 57 kg a jasně porazila Junu Light (český handicap 50 kg). O tabuli tak může zabojovat.

7 CAPTAIN LUKA(IRE), 6 j tr. Alena Škrášková, am. Matyáš Luka 57,0

Při vstupu do sezóny při stejném váhovém poměru porazil Gilienne, ale poté s ní dvakrát prohrál, když se v posledních startech nemůže chytit. Rychlosti má každopádně dost.

8 HADAR(IRE), 3 tr. Miroslav Nieslanik, am. Tereza Jedličková 54,5

Hledá svojí parketu, když si vyzkoušel i 2200 metrů. Naposled se od něj čekalo více v míli pro nezvítězivší koně, přičemž žokej se na něm v průběhu dostihu dost nadřel. Od té doby dva měsíce nestartoval.

9 RABBIT POWER(GB), 4 tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Na vítězství zatím čeká, ale ve Varech na „dvanáctce“ ho dvakrát soupeři chytli až v závěru. Tohle by mu tedy mělo sedět. Před týdnem byl škrtaný z o 400 metrů delšího dostihu.

10 KATHY AMES(FR), 5 tr. Helena Voršilková, ž. Jiřina Andrésová 58,5

Posledně byla na 1400 metrů ještě u distance na čele, ale poté jí docházely síly. Tohle jí tedy sedne lépe. O derby dnu se slušně držela se sprinterskou špičkou a předtím jistě zvítězila před Gilienne.

11 VI FI(IRE), 4 tr. Zdeněk Mimra, ž. Milan Zatloukal 57,0

Bezpochyby má vysokou třídu, když jako dvouletý při EJC zvítězil před Ponntosem. Loni se v Mostě utkal s Kathy Ames a i podle tohoto srovnání vychází dobře. Každopádně skoro 14 měsíců nestartoval a před sezónou změnil trenéra, takže jeho forma je otazníkem.

Tipařův verdikt: Nejlépe vychází trojice koní s nejvyššími čísly. Dle předvedené třídy je mezi nimi jedničkou Vi Fi, ale po dlouhé pauze je jeho forma otazníkem. KATHY AMES i Rabbit Power vypadají, že jim zkrácení distance přijde vhod. Vycházejí vyrovnaně, ale Kathy Ames poslední starty absolvovala mezi kvalitnějšími soupeři. (Jaroslav Fabris)

Tip: Kathy Ames – Rabbit Power – Vi Fi

 

 

12:10 - 4.dostih

Hlavní dostih Pohár Adeline Marx Haute Coutoure Cup

R - handicap II.kat. - 3+ - 2400 m - 90 000 Kč

1 CONTAINMENT(GB), 4 bj tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Milan Zatloukal 62,5

Přestože mu jsou již čtyři roky, je prakticky na začátku kariéry. Jeho projev je stále takový nevyzrálý, přesto již slušně zaběhl v jedničkové společnosti na 2400 metrů v Mostě. Další starty absolvoval na delších tratích, minule se ve Varech ve Dvojnásobné míli dokonce nasadil k trháku. Tohle by mu mělo sednout víc, místo blinkers bude mít beránky, což by nemuselo vadit. Nese sice nejvyšší váhu a v pátek by mělo pršet, je to ale větší kůň, který by si s tím mohl poradit.

2 MANNIX(FR), 5 tr. Jiří Brož, Simona Laubeová 55,5

Ve Francii měl rating 35 kg, ale dařilo se mu spíš na provinčních drahách. Je to ofenzivnější kůň. U nás představil rovnou ve Zlatém poháru, kde na soupeře nestačil. Tohle je ale něco jiného, váhu nemá velkou a minule byl druhý v Magdeburgu, i když v malém dostihu.

3 CULIHRACH(IRE), 5 j tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 51,0

Před dvěma týdny byl čtvrtý v trojkovém handicapu na 2600 metrů v Chuchli. Známku má stejnou a o kategorii výš může využít nízké váhy, možná ale přeci jen je to kratší doba od posledního startu      

4 RESPEKT, 4 tr. Tomáš Duchoň, ž. Jiří Chaloupka 59,0

Letos byl v jedničkovém handicapu v Mostě na 2200 metrů v kontaktu pátý. Jeho optimum je asi 2000 metrů, takže posledně ve Varech na něj byla míle krátká. Tohle zas bude o něco delší, ale solidně zvládl i St Leger, tak by to neměl být takový problém.

5 SEA THE NIGHT(IRE), 6 tr. Tomáš Váňa, ž. David Liška 61,0

O derby dnu byl ve dvojkovém handicapu druhý, ale bylo to na distanci 1800 metrů a loni dvakrát vyhrál na míli, takže 2400 metrů by pro něj mělo být dlouhých.

6 MIKE MAJK(IRE), 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Verner 56,5

Letos ve všech třech startech podal vyrovnaný výkon, když byl vždy do třetího místa. I když to bylo v Mostě, ani karlovarská dráha by mu neměla dělat problém a snad ani o 200 metrů delší distance.

7 CHARMBRUCK(FR), 3 j tr. Ludvík Haris, ž. Petr Foret 58,0

Po druhém místě ve Velké červnové směřovaly jeho kroky do derby. V tom českém ani slovenském však neuspěl a po náročném programu má jen dvoutýdenní pauzu.

8 VÉVODA, 6 b tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 55,0

Oba dva poslední starty jistě vyhrál, ale mostecká dráha sedí jeho naturelu ofenzivního koně. Loni vyhrál i ve Varech, ale bylo to na 2000 metrů ve čtyřkovém handicapu, kde měl rating 52 kg. Ten mu po poslední výhře stoupnul na životní maximum 65 kg.

Tipařův verdikt: CONTAINMENT nepodává vyrovnané výkony, ale je to kůň, který by mohl mít stále potenciál ke zlepšení a i přes nevyšší váhu mu tohle může sednout. Respekt již letos podal dobrý výkon v jedničkovém handicapu a poběží na pro něj lepší distanci, než jakou byla minule míle. Vyrovnané výkony podává Mike Majk, nejnižší váhy může využít Culihrach. (Ondřej Blahník)

Tip: Containment – Respekt – Culihrach

 

13:10 - 5.dostih

Cena Sophie a Alexander Schaffon - Preis von Sophie und Alexander Schaffon

R - cena III.kat. - 4+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 TOP GUN(GER), 6 tr. Jiří Brož, Simona Laubeová 55,5

V posledních dvou startech umístěný, ale bylo v podstatně slabší konkurenci. V ceně to bude mít hodně těžké a vychází maximálně na boj o pátou příčku.

2 CREATOR(IRE), 5 tr. Zdeno Koplík, Lucie Fialová 54,5

Letos se pravidelně umísťuje. Několik soupeřů má vyšší handicap, ale díky nízké váze s nimi šance skoro vyrovnává. Jeden či dva lepší soupeři se asi opět najdou, ale mezi nejlepšími by neměl chybět.

3 ACHIRD(IRE), 5 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Verner 58,0

Z posledních čtyřech dostihů nejlépe pátá, ale bylo to v silné konkurenci, takže vždy podala slušný výkon. Tentokrát narazí na slabší konkurenci než v posledních startech. Měla by bojovat o vítězství.

4 SEASONY(IRE), 5 tr. Martina Havelková, ž. David Liška 59,5

Letos ještě neběhal. Loni se pohyboval na úrovni druhé kategorie, ale pak absolvoval dva velké dostihy, kde skončil ve středu pole, ale nebyl daleko od nejlepších, takže jeho handicap šel nahoru. Nemyslím, že by tentokrát zopakoval výkon na úrovni 78 kg, takže vychází spíše na třetí, čtvrtou příčku.

5 LET FIRE(FR), 7 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 59,5

V posledních startech drží stabilní formu okolo 61 kg, což tady ale nemusí stačit ani na konec tabule.

6 TROPICAL BOND, 11 b tr. Michal Kalčík, am. Jindřich Fabris 59,5

Jeho formy mají spíše sestupnou tendenci, takže v této silné konkurenci asi poběží zadarmo.

7 DRAGON ARROW(GB), 4 tr. Helena Vocásková, ž. Vendula Korečková 62,0

Po pauze se vrátil na dráhu dvěma lehkými vítězstvími. O první příčku by měl bojovat i tentokrát. Ale může to mít složitější. Narazí na třídové soupeře s nižší váhou.

8 BRIGHT AMBER(FR), 5 tr. Alena Škrášková, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Distance pro něj může být trochu dlouhá. Třídově se najde několik lepších soupeřů. Maximem asi bude boj o konec tabule.

Tipařův verdikt: O vítězství by si to měli rozdat zejména DRAGON ARROW a Achird. Poměr handicap/váha vychází lépe pro klisnu, ale Dragon Arrow by mohl mít ještě rezervy. Opatrně tedy vychází na první příčku. O třetí příčku by zase mohli svést souboj Seasony a Creator. Lépe vychází druhý jmenovaný, protože Seasony teprve vstupuje do sezony a jeho rating může být nadsazený. (Tomáš Janda)

Tip: Dragon Arrow – Achird - Creator

 

13:40 - 6.dostih

Dostih Order Of Innocence - Order Of Innocence Rennen

R - cena IV.kat. - 4+ - 3000 m - 40 000 Kč

1 LAVIGNE, 4 tr. František Zobal, am. Matyáš Luka 57,0

Prospělo jí prodloužení distance v posledním startu. S distancí by si mohla poradit. Třídově by neměla mít na první dva soupeře, ale další příčky mohou být reálné díky slabší konkurenci.

2 CROSSCHECK, 6 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 57,5

Distance mu sedne. Třídou vychází na nižší dotované příčky.

3 MEDŽUGORJE, 4 tr. Jana Manová, ž. Jaromír Šafář 58,0

Zatím absolvoval jen dva starty. Debut nebyl úplně špatný, ale druhý start se mu vůbec nepovedl, když skončil daleko od nejlepších. Prodloužení distance by mu mohlo pomoci. Pokud by navázal na debut, tak by mohl bojovat o konec tabule.

4 LANDARON, 8 tr. Allan Petrlík, žk. Marcel Novák ml. 60,5

Nejvyšší handicap v poli. Měl by bojovat o nejvyšší příčky, ale distance už může být za jeho optimem.

5 SINNFONIA, 4 s tr. Tomáš Váňa, ž. Jan Verner 56,5

Letos mnoho neukázala a její formy mají spíše sestupnou tendenci. Prodloužení distance navíc nemusí být to pravé.

6 KROKODÝLEK, 4 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 56,0

Při debutu dále od nejlepších. Mohl by se zlepšit, ale na zisk dotace to rozhodně nevypadá.

7 DABING(IRE), 5 tr. Helena Vocásková, ž. Vendula Korečková 60,0

Pomalu se zlepšuje. Distance mu sedne. Kandidát na vítězství.

8 BE IN, 4 tr. Pavlína Baštová, ž. Petr Foret 58,0

Po změně trenéra mnoho nepředvedl. Distance mu ale vyhovuje a tentokrát narazí na slabší konkurenci, takže by mohl bojovat aspoň o nižší dotované příčky.

Tipařův verdikt: Favoritem je DABING, který by se mohl ještě zlepšit a vyhovuje mu distance. Landaron má možná i vyšší třídu, ale distance se zdá již za jeho maximem. Přesto další soupeře převyšuje výrazněji, takže horší než druhá příčka by byla zklamáním. Be In by neměl mít problém s distancí, a i když jeho forma má spíše klesající tendenci, tak v této konkurenci by to na třetí místo mohlo stačit. O konec tabule by měli bojovat zejména Lavigne a Crosscheck. (Tomáš Janda)

Tip: Dabing – Landaron – Be In

 

STARTOVNÍ LISTINY