Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Slušovice - 25. 6.

Rozbory dostihů: Slušovice - 25. 6.

Rozbory dostihů na sobotu 25. června ve Slušovicích, kde je na programu čtveřice rovinových a čtveřice překážkových dostihů.

 

13:00 - 1.dostih

Cena Syndikátu 2020 - Piruch s podporou spolku DOSTIHY SLUŠOVICE, z.s.

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3600 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Na první překážkové vítězství by zde měl dosáhnout DARKOLVA. Svěřenec Radka Holčáka totiž ještě loni sbíral umístění v rovinových jedničkách a letos absolvoval dva starty nad pardubickými proutěnkami. Ve druhém z nich ukázal zlepšení, když mnoho neztrácel nad před týdnem ve dvojce vítězného Brexita. Největším soupeřem by mu měla být Tasmína, která rovněž až letos změnila disciplínu a naposled skončila v podobném slušovickém dostihu druhá. Z ostatních se nevybírá snadno. Pomyslné stupně vítězů tak může při úspěšném absolvování dostihu doplnit Quenty, jejíž dubnová překážková premiéra sice skončila pádem, ale v posledních startech ukázala slušnou formu na rovinách. (jf)

Tip: Darkolva – Tasmína - Quenty

 

13:40 - 2.dostih

Cena společnosti TIPSPORT

PP - cena IV.kat. - 3 - 3200 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: V dostihu pro tříleté proutěnkáře nejenže všechny čeká překážková premiéra, ale až na jednu výjimku se jedná o debutanty. Rozběhaný je pouze Hashtag Jape, ovšem všechny starty dokončil daleko od podstatného dění. Jako lepší volba tak vypadá CAROLIN. Její polosestrou je totiž výborná Cosmic Magic, která předloni ovládla dvojici překážkových vrcholů v polské Wroclawi. Navíc jí povede nejzkušenější jezdec v poli, což je zvlášť u nezkušených koní nezanedbatelným plusem. Wooden Indian má polosestru, která vyhrála tři menší překážkové dostihy ve Francii a stáj je ve formě. Nejlepší z polosourozenců Čtveráka vyhrál čtyřku v Pardubicích, ovšem jeho bába Čest ovládla i jednu z  kvalifikací na Velkou pardubickou. (jf)

Tip: Carolin – Wooden Indian - Čtverák

 

14:30 - 3.dostih

Cena společnosti D Plast, a.s.

R - cena III.kat. - 2 - 1100 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Kompletní pětice dvouletých koní bude kariéru teprve zahajovat. Zajímavé je, že zastoupena je pouze dvojice trenérů. Papírově vyrovnanou trojici koní do dostihu chystá Radim Bodlák. Nejranějšího otce má Celestine, naopak Walerie má ranost na mateřské straně rodokmenu a její pravý bratr Wolfi se jako dvouletý několikrát umístil, byť nahoru šel až na podzim. Pozornost zasluhuje i polobratr výborné Slivky Sensi Top, ale její pravý bratr vyběhl až jako tříletý. Z dvojice trenéra Radka Holčáka je podle jezdeckého obsazení jedničkou VARICK. Jeho jediný starší polosourozenec Varney se jako dvouletý dvakrát umístil, přičemž Varick má výrazně ranějšího otce. Asellus Australis zaujme cenovkou 40.000 guineí, ale jeho čas asi přijde později. (jf)

Tip: Varick – Walerie - Celestine

 

15:00 - 4.dostih

Cena spolku DOSTIHY SLUŠOVICE, z.s.

R - cena IV.kat. - 3+ - 1100 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: Specialistkou na slušovické sprinty je JUVANA, která v nich letos brala už dvě třetí místa a nyní vypadá konkurence slabší. Měla by tedy odčinit poslední slabší start z Chuchle, kde jí nesedla kombinace delší distance a měkčí dráhy. Dobře posledně ve Slušovicích zaběhla také tříletá Shem Ha Meforash, i když tohle pro ni může být trochu krátké. Ještě větší problém zřejmě bude mít s distancí Lagoas. Dostatek třídy na úspěch v podobné společnosti má určitě Shershab, ale není jednoduchý na ježdění. Letos totiž nejprve v Bratislavě zaostal na startu a poté byl v Brně příliš chtivý, takže mu v závěru došly síly. Kratší distance každopádně vypadá jako plus. Na některou z dotací může dosáhnout i dvojoce veteránů, tedy jedenáctiletá Bouřka a dokonce už čtrnáctiletý Sharp Brook. (jf)

Tip: Juvana – Shershab - Shem Ha Meforash

 

15:30 - 5.dostih

Cena senátora Ing. Tomáše Goláňe - 2. dostih seriálu

Stch - cena IV.kat. - 4-5 - 3800 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Všichni účastníci dostihu pro začínající steeplery čekají na první překážkové vítězství. Blízko k němu měl posledně YANK, který právě ve Slušovicích jen o ¾ délky prohrál s Elsidem. Otazníkem je od srpna trvající pauze, nicméně zmíněný výkon dokáže zopakovat, budou to s ním mít soupeři těžké. Od Time In The Westa se sice posledně ve Slušovicích čekalo více, nicméně tentokrát vypadá konkurence slabší a při dubnovém brněnském startu naznačil jistý talent. Z trojice čtyřletých koní vypadá jako nejlepší volba Got Luck, která sice ve dvou překážkových startech v polské Wroclawi mnoho nepředvedla, ale posledně ještě při točení do cílové roviny cválala blízko slušných soupeřů. (jf)

Tip: Yank – Time In The West – Got Luck

 

16:00 - 6.dostih

Cena společnosti VESIBA s.r.o. s podporou spolku DOSTIHY SLUŠOVICE, z.s.

R - cena III.kat. - 3+ - 2200 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: I když trojicí letošních startů na první pohled nezaujme, naplno se zde může prosadit STORM DE NUIT. Startovala totiž v silnější konkurenci a zvlášť posledně mnoho neztrácela na kvalitní soupeře, přičemž jasně porazila Enfield Greye. Tentokrát jí navíc distance sedne lépe a ještě loni získala jedničkové umístění. Spoleh je v podobných dostizích na Fly Amica. Při vstupu do sezóny sice neuspěl, ale šel aktivněji než obvykle a mnoho neztrácel. Na podzim ho ve Slušovicích porazila Lorelly, a i když zatím na tento výkon nenavázala, právě na domácí dráze se jí daří nejvíce. Ve Slušovicích už letos zvítězili Wolfi a Wild Brau, ale u obou je distance otázkou. Wolfi sice vyhrál ještě delší dostih, nicméně extrémně pomalé tempo jeho vytrvalost neprověřilo. (jf)

Tip: Storm de Nuit – Fly Amico - Lorelly

 

16:30 - 7.dostih

Cena slovenských přátel slušovického závodiště s podporou spolku DOSTIHY SLUŠOVICE, z.s.

R - handicap V.kat. - 3+ - 2200 m - 20 000 Kč

Tipařův verdikt: Pětice zde startujících koní se v podobném slušovickém dostihu utkala v polovině května. Nejlépe si z nich vedla čtvrtá Miss Latvia, ale Eternity na ní ztrácela jen půl délky, a to u bariéry neměla dostatek prostoru. Také nesené hmotnosti napovídají, že tentokrát může být jejich poměr sil opačný. Předposlední tehdy skončil Aiger, který je ale hodně nevyzpytatelný, což dokázal posledně v Brně, kde překvapil těsným druhým místem na kratší distanci. Zlepšení ukázala v Brně také White Ghost, s níž je třeba počítat navzdory nejvyšší váze. Vůbec nejlepší volbou ale může být tříletý COPPER SCAPE. Ten se po třech negativních startech posledně chytil v Pardubicích, a protože není příliš prověřený, v progresu může pokračovat. (jf)

Tip: Copper Scape – Eterniry – Miss Latvia

 

17:00 - 8.dostih

Cena společnosti TVD - Technická výroba a.s. s podporou spolku DOSTIHY SLUŠOVICE, z.s.

Stch - cena V.kat. - 5+ - 3800 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: Pravidelně letos ve Slušovicích startuje Letegerto, který tam v dubnu dokonce zvítězil, ale tentokrát se bude muset vypořádat se suverénně nejvyšší hmotností v poli. U YAHKa je zase nevýhodou, že letos ještě nestartoval. Každopádně posledně ho v pardubickém krosu porazila jen progresivní Maková Panenka, takže pokud předvede podobný výkon, měl by útočit na první životní vítězství. Renasi zatím sbíral překážkové zkušenosti pouze nad proutěnkami, ale vzhledem k renomovanému realizačnímu týmu se s ním musí počítat i při premiéře ve steeplechase. Pozornost zasluhuje také Tizian, který v Brně skončil druhý, přestože absolvoval teprve čtvrtý start kariéry a na dráhu se vracel po tříleté pauze. Může jít tedy nahoru. (jf)

Tip: Yahk – Renasi - Letegerto

 

STARTOVNÍ LISTINY