Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: „Nemarněte čas“ a konec sezóny v Mostě zapijte „Limonádou“

Ferdinand Minařík: „Nemarněte čas“ a konec sezóny v Mostě zapijte „Limonádou“

Dnešní program v Mostě je velmi kvalitní, vrcholy jsou Cena zimního favorita a Českomoravská cena. Tipy jsem si ale našel i v jiných dostizích.

Protože dneska začíná Most už ve 12 hodin, budu stručnější než obvykle. Postupovat budu jak mám zvykem chronologicky.

Most 20. 10. 12:30, Drama 1-3 @ 2:1 (tipsport), 2 body

Druhým dostihem je v Mostě handicap IV. kat. pro žáky a amatéry. Pole sedmi koní je přehledné a asi se dá souhlasit, že favoritem je Landaron (2,8:1), i když ten kurz je spíš nižší než by měl být. Naposledy zvítězil v Brně, kde za ním byl Zairo (6:1) o čtyři délky, takže tady by se to měnit nemělo. Ale Zairovi už je devět let a běhá většinou na menších závodištích.

Z ostatních už se mi nikdo moc nelíbí. Anshoa (4,8:1), která v několika startech za sebou zůstala v boxech o víc délek. Podobné problémy má i Loop Love (8,5:1). Kerabush (3,5:1) se mi naposledy v Chuchli moc nelíbil, a i když už se zklidnil, nepřijde mi jako jednoduchý kůň na ježdění do takovéhoto dostihu.

Mojí volbou je teda Drama. Ta letos vydělala peníze ve všech pěti startech, takže je vidět, že formu drží. Běhá sice hlavně dostihy na míli, přijde mi ale, že o trochu delší distance by jí měla sednout lépe. Také nejlépe letos zaběhla tady v Mostě na 1800 metrů, když byla ještě v rovině zavřená. Také vloni tu na této distanci zvítězila.

Dnes se jde sice na 2200 metrů, což už je dost, v této konkurenci by to ale zvládnout měla. Připočtu-li k tomu, že Drama v sedle má žáka Lišku, který je daleko nejostřílenějším v poli, tak myslím, že do třetího místa by měl být kurz tak @ 1,7, ne-li nižší.

Most 20. 10. 13:00, Waste no Time – vítěz/1-3 @ 13:1/3,2:1 (tipsport), 1+1 bod

Třetím dostihem je cena II. kategorie na 2000 metrů, ovšem obsazená je skoro jako „jednička“. O vítězství by si to měla rozdat dvojice Hidden Flame (2:1) a Montjeu Third (5,5:1). Ti se spolu utkali koncem září ve Varech a navrch měl prvně jmenovaný, teď by to i díky váze, kterou nosí „Montjeu“ (65,5 kg) mělo zůstat stejné.

Oba dva chodí rádi ze špice, ovšem tady budou mít ještě jednoho do party, a to je Tropical Bond (5,7:1). Ten letos běhal dostihy nižších kategorií, kde šestkrát zvítězil a na kontě už má přes 200 tisíc Kč (!). Bude zajímavé, jak se dokážou na špici srovnat, když zepředu chodí ráda i Golden Irene (11:1), čtyřnásobná mimoňská vítězka.

Každopádně, tady by to mělo být hodně svižné, já myslím, že „Pinďa“ Janáček se bude snažit Hidden Flama, s kterým naposledy zvítězil, hodně potrápit. Rychlý dostih by měl ocenit právě Waste no Time, o němž už jsem tu párkrát psal. Podle handicapového ohodnocení by kurz pasoval, podle mě je to ale kůň, který pořád ještě neukázal, co v něm je.

Naposledy při EJC se v pomalém dostihu „upuloval“, předtím byl ve Varech třetí za Saulem, když šel moc zezadu. Při troše lepším průběhu podle mě tehdy mohl zvítězit lehce a hned by jeho známka byla někde jinde. V sedle bude mít Jirku Chaloupku, což si myslím, že tahle dvojka by si mohla sednout optimálně. Tady by to mohlo být podle rčení „když se dva hádají…“. Waste no Time si za tento kurz „each-way“ musím zkusit.

Most 20. 10. 14:00, Benediction – vítěz/1-3 12/3:1 (tipsport), 1+1 bod

Prvním vrcholem je v Mostě Českomoravská cena, která má letos na startu velmi kvalitní pole. Favoritem je Mr. Right (2,85:1), který byl naposledy šestý v EJC Million (vlastně první tři favorité jsou tu poskládáni podle tohoto dostihu). Ten není úplně snadný na ježdění a tato distance už je pro něj tak na hraně. Moc mu nenahrává startovní číslo 10, protože bude mít těžké se někam schovat.

Borsakov (5:1) byl v EJC dokonce před ním, tam ale těžil z toho, že se na zadních pozicích vyhnul kolizím, které se odehrávaly ve středu pole. Podobný průběh měl i Lexceed (4,5:1), který je „gamblován“ opravdu mohutně, když zahajoval na @ 7,77:1. V Mostě se mu vždy daří, ovšem teď už bych řekl, že na něj je to „podkurz“.

Já si tedy vybral poněkud přehlíženou Benediction. I pro ní by kombinace Most/1400 metrů měla být optimální, vždyť tady zvítězila v červnu v Ceně jezdectví. Tam byla sice slabší konkurence, ovšem třeba o Derby dni ztratila na Mr Righta necelé 3 délky, na pro ní příliš krátké 1200 m. O aktuální formě nemůže být pochyb, v září druhá v handicapu pod mamutími 65,5 kg, naposledy málem porazila na míli výbornou Sašu.

Číslo má sice 11, ale u ní mi to tak nevadí. Pořadatelé mohutně zavlažovali, takže při pátém dostihu už může být dráha dost rozbitá. Navíc, Benediction tu v červnu zvítězila za extrémního lijáku, takže trochu bahna pod kopyty může být pro ní jen výhoda.

Most 20. 10. 14:30, Filip lépe než Big Ben @ 2:1 (tipsport), 2 body

Dvouleté moc nemusím, ale aby vítěz dostihu určeného jen pro české odchovance porazil druhého z bratislavské listed Karpatské ceny, to mi přijde poměrně nepravděpodobné. Filip navíc nebyl v srpnu ve Varech daleko od nynějšího favorita King Archie.

Vsadit se dá i „ulička“ s 80 tisíc euro nákupem Angkor Wat, kde je ale o trochu menší kurz @ 1,87, přesto mi to přijde jako podobně nerovný souboj.

Most 20. 10.  15:30, Limonade – vítěz/1-5 @ 15/3:1 (tipsport), 1+1 bod

Posledním dostihem dne a zároveň mostecké sezóny je handicap V. kategorie s 15 účastníky na startu. O nich jsem se dostatečně rozepsal v rozboru, kde jsem napsal, že favority by měly být Riverside (5,5:1) a Vegas Las (7,5:1). K nim bych dodal, že klisna pod ž. Janáčkem bude mít 62,5 kg a box č. 1, přičemž při posledním dostihu už dráha bude nejspíš hodně rozbitá. „Vegas“ by zas potřeboval na špici klid, v takovém poli ale nejspíš nějakou společnost dostane.

O zbytku psát nebudu, co mě ale praštilo do očí, je kurz na poměrně spolehlivou Limonade (včera byla @ 20). Ona sice byla naposledy jedenáctá v Chuchli, od pátého místa jí ale dělily v podstatě jen krky a hlavy. Navíc na rychlé dráze nemohla uplatnit svojí koncovku. V předchozích dvou startech ale obsadila čtvrtá místa, jednou to bylo v Mostě, když na startu bylo dokonce 16 koní.

Startovní číslo 13 sice není za normálních okolností žádná výhra v loterii, ovšem jak už jsem napsal, při osmém dostihu už by dráha měla být hodně rozbitá, takže vyšší číslo může být i výhodou. Tempo by mělo být zaručeno, takže nevidím moc důvodů, proč by Limonade svým finišem nemohla dojít alespoň pro páté místo. Za tento kurz musím zkusit i vítěze, takhle špatná určitě „Limonádka“ není. Hodně štěstí!

 

Statistika 2018: tipů 104 – vklad 172 – výběr 198,83 – roi 1,14