Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Breeders Cup „Diskrétně“

Ferdinand Minařík: Breeders Cup „Diskrétně“

Vzhledem k tomu, že dnešní Breeders Cup Classic budu kometovat na českém Eurosportu, tak jsem poznámky připravené k tomuto dostihu přetavil v jeden tip.

Churchill Downs 3. 11. 22:44, Discreet Lover 1-5 @ 3,5:1 (tipsport), 1 bod

Letošní Breeders Cup Classic vypadá jako otevřená záležitost, není tu žádná hvězda typu Arrogate, American Pharoah nebo Gun Runner.

Favorizovaní jsou hlavně domácí tříletí, z nichž mě ovšem nikdo moc neoslovuje. Accelarate (4,5:1) není po startu nejrychlejší na nohou a ze startovního čísla 14 to nebude mít jednoduché. Mc Kinzie (5,7:1) je takový subtilnější koník, který má tendenci se „lepit“ na soupeře. Kurz na něj bych řekl, že je dost ovlivněn týmem Baffer/Mike Smith. O trochu více sympatický je mi Catholic Boy (7,7:1), vítěz Travers Stakes, což je hodnotný trial na tento dostih. Trochu zvláštní u něj je to, že vloni běhal na trávě, kam američané odkládají ty „pomalejší“ koně.

Co se týče středu pole, tak budu souhlasit s kolegou Blahníkem, který si vybral West Coast (8:1). Ten tu byl vloni třetí a to mi přišlo jako lépe obsazený dostih, než je ten dnešní. Umístit se dokázal i v dalších startech, takže je vidět, že je na něj spolehnutí. Já jsem si ho za střední vklad dal do čtvrtého místa, kde je kurz @ 1,97. Z boxu 7 nevidím důvod, proč by to neměl zvládnout. Jako vítězný typ ale zas nevypadá.

Při postupu startovní listinou narazíme dál na Evropany. Roaring Lion (8:1) je podle mě nejlepším koněm na startu. Ovšem je pravda, že pouhé dva týdny od jeho vítězství při Champions Day v Ascotu na míli a na novém povrchu ten kurz není nic extra. Za těch @ 11 co nabízí zahraniční konkurence bych ho asi zkusil, takhle budu jen držet palce, aby prolomil desetileté čekání Evropy na triumf v tomto dostihu.

Moc se mi nelíbí Thunder Snow (12:1) ani ve stejném kurzu nabízený Mendelssohn. Ti sice získali velké úspěchy v Dubaji, ale tamní dirt je od toho amerického celkem odlišný. A nakonec naposledy je porazil můj tip, který má víc jak trojnásobný kurz…

Podobné šance přidělili bookies i dvojici Yoshida a Mind your Biscuits, ti ale běhali kratší distance a v poctivé dva kilometry by zvládnout neměli.

Myslím, že pokud by mezi ty nejlepší doběhl někdo s vyšším kurzem, nedalo by se to brát jako velké překvapení. Já tedy zkusím Discreet Lover. Ten ve své kariéře běhal hlavně tratě 1600 – 1800 metrů. Většinou měl velké problémy stíhat tempo, ale když mu to sedlo, přiletěl pěkným závěrem. Na dnešních 2000 metrů půjde teprve potřetí ve své poměrně bohaté kariéře, předchozí dva starty na této trati ale nebyly špatné.

V červenci ztratil něco přes 8 délek na velmi slušného Diversify, ovšem za ním zůstali třeba Hoppertunity nebo Tapwrit, což nejsou špatní koně. Jeho další představení na dvou kilometrech bylo dokonce vítězné. V Jockey Cup Gold Cup Stakes se šlo v pekelném tempu, na kterém se tehdy podíleli Mendelssohn a Diversify. Discreet Lover byl v průběhu vzdálen nějakých 15 – 20 délek od čela, závěrem ale stihl předběhnout všechny, včetně Thunder Snow.

Discreet Lover půjde dnes z boxu č. 13, což zrovna u něj nemusí hrát žádnou roli, předpokládám, že v průběhu bude někde na chvostu pole. Tempo by mělo být slušné, na špici by měl být Mendelssohn a jistě se na něj bude pár koní tlačit. Jistě ne všichni to vydrží, a „Lover“ by tak měl mít dobrou šanci z konce chytit alespoň ty páté peníze. Z mého pohledu určitě lepší, než jak značí kurz @ 3,5. Hodně štěstí!