Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Do Longchamp na „Soft“

Ferdinand Minařík: Do Longchamp na „Soft“

Oči všech turfmanů se budou upírat dnes do Paříže, kde se odběhne Prix de´l Arc de Triomphe, letos s českou účastí. Tip jsem si vybral tam, ale i v chuchelském hlavním dostihu, Memoriálu Harryho Petrlíka.

Bohužel nabídka tipáče zrovna k sázení moc nevybízí. Kurzy oproti zahraničním sázkovkám odpovídají tak na trojici favoritů, pak už jsou tam velké rozdíly. Samozřejmě chápu, že Nagano Gold asi nemůže český booki vypsat 100:1, ovšem týká se to i jiných koní. Ovšem třeba takový Ghaiyyath je u betka @ 15 (tipáč 9), Waldgeist jinde @ 20 (TS 13). Ještě hůře tato řežba postihla skupinu outsiderů, kteří mají u tipu téměř o 2/3 nižší kurzy (např. French King 33 má u betka 100).

Máme tu sice nějaké uličky, ale přece jen jsem si představoval, že „Nagano“ bude mít trochu větší propagaci. Jednu z nich jsem ale nakonec použil. Teď už tedy k tipům.

ParisLongchamp 6. 10. 16:05, Soft Light 1-5 @ 6:1 (tipsport), 1 bod

O tomto dostihu bylo už (obzvlášť na stránkách TP) popsáno hromady papíru, takže už to nebudu dále moc rozvíjet. Co se týče favoritů, jako hlavní trojici bez výhrad bych tu viděl Enable (1,65:1) a O´Brienovo duo Japan (7,77:1) a Magical (13:1). Klisna mi přijde trochu přehlížená, ale na měkké půdě, na jaké se půjde dnes už dokázala favoritku prohnat v USA.

Co se týče těch, u kterých mám nějaké otazníky, tak je to domácí Sottsass (8,5:1). Ten sice na měkku taky zaběhnout umí, většinou mívá ale v dostihu takový hluchý moment. Pokud to tady nebude hodně rychlé (což se může stát), může být na bariéře uzavřen tak, jako se mu to stalo posledně.

Ghaiyyath (9:1) sice zdemoloval konkurenci v Baden – baden, ovšem tady ho čeká jiná konkurence. K němu bych řekl, že by mě nepřekvapil kdyby vyhrál, ale ani kdyby byl poslední. Držák Waldgeist (13:1) by jako vítěz byl větší šok, ovšem někde vepředu by se tam přimotat měl.

Za touto skupinou je už mezera, což se týká jak ratingů, tak kurzů. Kromě našeho Nagano Gold (60:1) jsou tu i tři Japonci, kteří narazí na pro ně neznámou půdu. Zbývají domácí French King (33:1) a dohlášený Soft Light (80:1).

Ten už má také nějaké zkušenosti s měkkou půdou, v průběhu chodí zezadu. To by mělo v dnešních podmínkách být ideální. Co se týká třídy, myslím si, že s ostatními z toho druhého sledu je v podstatě srovnatelný. Nakonec našeho Nagana naposledy porazil (i když ten samozřejmě neměl dobrý průběh), takže bych je viděl přibližně nastejno. Nagano má na „tabuli“ @ 3,5, Soft Light skoro dvakrát tolik. Prubnu to tedy s ním.

Jako druhý tip jsem si vybral akovku, kde jsem zkombinoval Arc a chuchelský hlavní dostih.

Nagano Gold lépe než Kiseki @ 1,65:1

Iwnianka 1-3 @ 1,6:1 – ako @ 2,64:1 (tipsport) 1 bod

Co se týče „uličky“, tam není moc co rozebírat. Japonský Kiseki chodí zepředu a měkká půda by ho měla zastavit. Nagano Gold by se měl spoléhat na svůj finiš. Těžko říct, kolik koní pochytá, Japonec by to ale měl být určitě.

O druhém díle akovky také není moc co rozepisovat. Na startu Memoriálu Harryho Petrlíka by mělo být osm klisen, o vítězství by si to měla rozdat čtveřice z nich. Těžko někoho upřednostnit, ale Iwnianka je letos ve výborné formě. Na jaře porazila Sašu, a i když to pak měla těžší, formu si drží. Dokáže zaběhnout i delší distanci, takže měkčí podklad by jí vadit neměl. Větší problém už s tím může mít třeba Rabbit Havana.

V podstatě je to ale sázka na to, že z trojice spolufavoritek předběhne Iwnianka alespoň jednu. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 183 – vklady 283,5 – výběry 319,63 – roi 1,11