Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Do Netolic s „Anežkou“

Ferdinand Minařík: Do Netolic s „Anežkou“

Dostihová neděle je vyhrazena malebnému závodišti v Netolicích. Hlavním dostihem je překážková Velká cena Netolic, já jsem si ale vybral tip v jednom z rámcových dostihů.

Netolice 11. 8. 15:00, Vinny Agnes – vítěz @ 15:1 (tipsport), 1 bod

Čtvrtým bodem programu je cena IV. kategorie na maratónské distanci 3000 metrů a na startu by mělo být osm koní. Kurzově je to ale vypsáno jako „match“ dvou z nich, s čímž tak úplně nesouhlasím.

Do role velkých favoritů jsou zde pasováni Saras a Marchand (oba 2:1). Prvně jmenovaný ponese celkem slušnou nálož 63,5 kg a naposledy se ukázal vítězně na slušovické dráze, kde po boji udolal Black Bet. Ta podobné tratě zaběhnout umí, ovšem tuto formu bych neviděl jako něco, co by tady posílalo Holčákova svěřence do role takového favorita.

To jeho tříletý sok ponese o víc jak 10 kg méně, což už je zajímavé. Naposledy zvítězil stylem start – cíl v Lysé, ovšem to bylo na trati 2200 metrů, a dál nikdy nešel. Navíc v poli je i La Coral (5:1), který to také jinak než ze špice neumí. Dá se tedy čekat svižný dostih.

Jeden z favoritů je tedy hodně zatížen, druhý zas není prověřený na ultra vytrvalecké distanci. Já si tedy vybral čtyřletou klisnu Vinny Agnes. Ta už si tři kilometry vyzkoušela poměrně úspěšně v červnu ve Varech. Tehdy byla čtvrtá v celkem silné konkurenci. Třetí před ní byl Epauled, který nedávno zvítězil ve Slušovicích (za ním s odstupem dokončila Black Bet).

Další dva starty absolvovala „Anežka“ též na lázeňské dráze v handicapech. Naposledy byla čtvrtá na trati 2000 metrů, což pro ní bylo krátké. Oproti předchozím startům ale neměla stínidla, díky čemuž se v průběhu tolik nehnala. To vidím jako pozitivum pro dnešní start, na takto dlouhé trati je třeba šetřit síly.

Proč tady má Vinny Agnes takový kurz nechápu. Stejně je vypsaná třeba i Touchy Feely, které ve Varech utekla o nějakých 20 délek. Dá se vsadit třeba i do třetího místa @ 2,85, což by měla zvládnout. Jde ale také o to, jak se popasuje s místní dráhou, na které se ukáže poprvé v kariéře. Pokud jí to tu sedne, měla by zasáhnout do boje o vítězství. Reálně bych kurz na její triumf viděl poloviční, než je teď. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 169 – vklady 265,5 – výběry 309,36 – roi 1,14