Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: „Go West!“

Ferdinand Minařík: „Go West!“

Ve středu se obvykle žádné velké dostihy nekonají, na závodišti v Newbury jsem ale přesto dnes jeden zajímavý objevil.

Newbury 15:00, Three Faces West @ 5,5:1 V (bet 365), 1 bod

V cl. 2 Stan Conway Memorial Graduation Chase na necelé tři míle se sejde na startu opravdu zajímavá sestava. Nejznámějším jménem na startu je určitě Camping Ground (4:1), kterého už jsem párkrát v tipu měl, dnes se mu ale vyhnu. I když je vítězem Gr. 2 zkoušky na proutěných překážkách, a naposledy podlehl v Kemptonu jen Josses Hillovi, který následně exceloval v Huntingdonu. Mám totiž takový dojem, že by potřeboval měkčí půdu, než jaká je dnes (oficiálně „good to soft“), a také asi distanci okolo čtyř kilometrů. Na jeho straně jsou zkušenosti s těžkými překážkami, když už v této disciplíně startoval ve Francii, než byl prodán do Británie, s kurzem bych tak víceméně souhlasil.

Největší přízeň sázejících má Drumacoo (3:1), jenž měl dobrý vstup do kariéry v roce 2014, pak se ale ze zdravotních důvodů na dva roky odmlčel. Comeback se mu povedl na výbornou, když deklasoval pole nováčků v Huntingdonu. To udělalo na bookies takový dojem, že do dalšího startu v Ascotu, v Gr. 2 dostihu byl vyslán v roli favorita. Proti silnější konkurenci se držel dobře, stačil ale pouze na čtvrté místo. Po tomto startu údajně opět nebyl zcela v pořádku a od té doby se na startu neobjevil. Teď se tedy vrací, otázkou je, nakolik je fit. Plusem na jeho straně je určitě to, že ponese asi o 3,5 kg méně, než největší soupeři.

Mezi ty, o které je na trhu zájem, je Coologue (9:1, včera 11:1). Ten se naposledy objevil ve velmi těžkém Hennessy handicapu, kde byl hodně aktivní, v cílové rovině ho ale rychle opustily síly a byl zadržen. Dá se očekávat, že tentokrát tuto taktiku přenechá někomu jinému, rovněž pole je relativně slabší. Na odpočinek od posledního startu měl ale necelé tři týdny, což zas není tak mnoho.

Naopak, Nichollsův Just a Par (6,5:1) moc příznivců nemá, čemuž se ani nedivím. V devíti letech už je poměrně prověřený a specializuje se už na delší distance. V dubnu se dokonce zúčastnil i Velké národní.

Mojí volbou je tak Three Faces West, jehož kurz jde mírně nahoru (včera 4:1). On už v minulé sezóně platil za nadějného nováčka, vstup do té aktuální se mu ale vůbec nepovedl. V Carlisle od začátku nestíhal tempo a do cíle se nedostal. Pak mu ale jeho tým nasadil „cheekpieces“ (po našem „beránky“) a jeho projev byl diametrálně jiný. Od začátku byl aktivní, a i když některé skoky se mu úplně nepovedly, v cíli měl náskok 13 délek, když žokej se na něm nemusel ani pohnout.

Samozřejmě, že tady jsou soupeři o dost těžší, pokud ale bude pokračovat v tom, co naposledy předvedl v Haydocku, může si dělat slušné šance na triumf. Dnešní podmínky by mu měly sedět perfektně, jak půda, tak necelé tři míle na „galopping track“ by pro něj měly být optimální. Skokansky by to ještě chtělo trochu vylepšit, za necelý měsíc od posledního startu měl na to jeho tým ale dost času. Podle mě původně na Three Faces West vypsaný kurz byl správný. Hodně štěstí!

Stan Conway Memorial Graduation Chase