Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Jeden tip pro den první

Ferdinand Minařík: Jeden tip pro den první

Na letošní pardubický vrchol sezóny se vytáhl tipáč s opravdu bohatou nabídkou. Trochu se v tom zorientovat není až tak snadné, já už mám na neděli něco připravené, ale i na sobotu jsem si našel jeden tip.

Pardubice 13. 10. 12:35, Laverno – vítěz @ 2,8:1 (tipsport), 2 body

Druhým dostihem sobotního pardubického programu je Zlatá spona tříletých na 3200 metrů. Na startu by mělo být pouhých pět koní a v podstatě se jedná o match mezi dvěma z nich.

I když původní kurzy byly o dost vyrovnanější, nakonec se trh přiklonil v podstatě pouze na stranu jednoho z nich, s čímž nemůžu tak úplně souhlasit.

Favoritem je tedy Saul (1,5:1). To mi přijde celkem dost přehnané, když přihlédnu k tomu, že ten v trialu na tento dostihu prohrál poměrně jistě právě s mým tipem. Dá se přihlédnout k tomu, že pro nynějšího favorita to byla první zkušenost s překážkami, zatímco Laverno už se rozběhnul v Mimoni, to je ale tak vše. Saul by se tedy mohl ještě zvednout, zas je ale známo, že rodina Vocáskových má své svěřence velmi dobře připravené už na první start, takže ten progres by neměl být nijak výrazný.

Je pravda, že na rovinách Laverno nebyl tak dobrým koněm, ovšem to zas na překážkách nemusí znamenat mnoho. Mě zaujal už při svém překážkovém debutu v Mimoni, kde měl sice jen jednoho soupeře, zas ale tempo, v jakém sešlápl poslední kilometr (byť to bylo na „betonu“), se u překážkového koně jen tak nevidí.

V malém poli těžko předpovídat nějak závratné tempo, ovšem to by podle mě ocenil spíš Laverno. Favorita už dokázal naposledy porazit i v poctivém dostihu, kdy navíc nosil o 2,5 kg víc. Teď budou mít stejně, takže jejich souboj bych viděl jako vyrovnaný. Kurz @ 2,8 beru. Při úvodním pardubickém dni hodně štěstí!

 

Statistika 2018: tipů 95 – vklad 160 – výběr 189, 83 –  roi 1,16

 

Nejúspěšnější tipy: Paladdio 25:1, Blessed Kiss 18:1, Iraklion 13:1