Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Kerabush proti „růžové armádě“

Ferdinand Minařík: Kerabush proti „růžové armádě“

O víkendu se naše rovinová sezóna rozjíždí na plné obrátky. Pro oba dva dny přinesl Tipsport bohatou nabídku, já jsem si pro sobotu vybral tip v hlavním mosteckém dostihu.

Most 7. 4., 15:10, Kerabush 1-3 @ 4:1 (tipsport), 1 bod

Vrcholem úvodního dne na mosteckém Hipodromu je Memoriál Jaroslava Podolana, handicap II. kagegorie na 2000 metrů. Na startu by mělo být sedm koní a hned tři z nich budou mít na sobě růžové barvy stáje Lokotrans. Všichni jsou svěřenci trenéra Urbánka a dva z nich vévodí sázkové nabídce.

Fantasticadventure (3:1) je opravdovým specialistou na místní dráhu. Vloni se tu představil pětkrát a z toho byl třikrát druhý. Navíc na podzim mu vítězství dvakrát uniklo velmi těsným rozdílem. Tentokrát ale ponese 63 kg, což je druhá nejvyšší váha v poli, takže se může stát, že se před něj opět někdo dostane. Zajímavé je, že jeho stálého žokeje Foreta střídá v sedle Jiří Palík, což je sice velezkušený žokej, tohoto koně ale jezdil jen jednou.

Petr Foret bude v sedle druhé favoritky, jíž je Santa Padrona (4:1). Ta je známá svou údernou koncovkou, pro kterou by potřebovala hodně svižné tempo dostihu. V malém poli ale nějak nevidím někoho, kdo by to tu měl pořádně rozjet. Třetí z „růžové armády“ je další klisna Loop Love (7:1), která tu na podzim dokázala „Fantastica“ porazit. I ona ráda útočí zezadu a právě tehdy to byl dostih, který byl přepálený. Také nosila nízkou váhu, takže dnes by její stájový druh měl být před ní.

Největším nebezpečím pro tuto trojici by měl být nejspíš Montjeu Third (5:1), který se tu poprvé představí pod novým trenérem Petrlíkem. Ten má na jaro koně vždy dobře přichystané, jeho svěřenec se ale ukáže na místní specifické dráze poprvé v kariéře, což je vždycky otazník. Také se bude muset poprat s mamutí váhou 64,5 kg.

Zbylou dvojicí na startu (kromě mého tipu) jsou Irwin Forge (6:1) a Glavalino (30:1). Dříve zmíněný běhal vloni hlavně v Bratislavě, kde byl na jaře překvapivě třetí v tamní Velké jarní ceně. V Derby v Chuchli byl sedmý, což bylo také velmi dobré běhání a možná delší distance než dva kilometry by mu seděla lépe. Rovněž se představí poprvé v kariéře v Mostě. To Glavalino se ukáže na startu po víc jak roční pauze a v této sestavě to nebude snadný comeback. Dá se tedy říct, že kurz na něj asi tak odpovídá.

Kurz který má Kerabush mi ale přijde dost přestřelený. Jeho výsledky na konci minulé sezóny sice nestály za moc, také ale běhal v těžkých dostizích a na vytrvaleckých distancích. Ovšem v první půlce sezóny se mu dařilo o dost lépe. V Mostě byl v předzkoušce Derby těsně druhý za pozdějším vítězem „modré stuhy“ Josephem. A v létě ve Varech byl na příliš dlouhé míli a půl třetí, když na druhou Santa Padronu ztratil dvě délky (tehdy nosil o 2 kg méně, dnes o 4 kg).

Kerabush je takový chtivý koník a ti většinou běhají dobře právě zkraje sezóny, protože není tak těžké je připravit. Zajímavé je i to, že tentokrát nemá hlášená stínidla, která nosil vloni. To by ho mohlo zklidnit, což by určitě bylo plusem. V Mostě už to zná, dosáhl tady svého nejlepšího výsledku. Když se tedy podívám po jeho soupeřích, nepřipadá mi, že by měl být až tak špatný, aby na jeho vítězství byl kurz @ 20. Já tady neočekávám nijak rychlý průběh a myslím, že když se usadí na nějaké slušné pozici, tak v cílové rovině už by se pořadí příliš měnit nemělo. Dráha by měla být po slunečném týdnu rychlá. Šance na to, že Kerabush tady bude alespoň třetí bych tedy viděl nejmíň o bod níže. Hodně štěstí!