Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: „Severní Vítr je krutý“

Ferdinand Minařík: „Severní Vítr je krutý“

V Pardubicích je dnes vrcholem Zlatý pohár, který přivedl na start velmi kvalitní sestavu. Já jsem si vybral jednu speciální sázku.

Pardubice 8. 6., 17:00, Northerly Wind lépe než Accelerator @ 1,94 (tipsport), 2 body

Klasická steeplechase, Zlatý pohár, na 4400 metrů bude mít na startu sice pouhých šest účastníků, vypadá to ale na velmi zajímavou podívanou.

Tipovat vítěze je těžké. Favoritem je vítěz trialu, Lamum (2,27:1). Ten měl tehdy jako jediný v poli odvahu stíhat tempo, které nastolil Dangerous Gleam (4,65:1). Určitě je dobře, že trenér Popelka řekl, že od této taktiky ustupovat nebude, takže bychom měli vidět poctivý dostih. Ovšem myslím, že tentokrát si tuto dvojici ostatní budou hlídat lépe. Každopádně kurz na favorita mi přijde dost nízký.

Ze zbytku pole má Mister Westminster (18:1) dost vysoký kurz a jeho trenér Váňa je optimistický. Rovněž ve stejném kurzu vypsaná Yara nešla trial tak špatně, otázkou jsou metry navíc.

Hlavním nebezpečím pro favorita je tak podle bookmakera svěřenec Váni juniora, Accelerator (3,6:1). Ten vyhrál letos dva dostihy v Itálii, ovšem také už bylo napsáno, že kvalita tam nebyla velká. Rovněž to byly kratší dostihy a i trenér má z distance trochu obavu. Co jsem viděl jeho poslední triumf, tak je to takové hektické zvíře a s názorem trenéra se shoduji. Z tohoto pohledu se mi nezdá, aby tu byl proti naší elitě poměrně jasným druhým favoritem.

Toho zkusím využít v duelu proti němu. Podle mě lepší šancí než naznačuje kurz je Norherly Wind (4,65:1). Ten sice nastupuje po pauze, když v trialu uvolnil cestu stájovému druhovi Peintre Elusif. To by ovšem u něj neměl být problém. Vloni zahájil sezónu vítězně v Mannheimu, druhé místo ve Stříbrné trofeji získal též po téměř pětiměsíční pauze.

Předpokládám, že žokej Faltejsek s ním bude čekat někde za čelem dostihu, právě tak jako ve Stříbrné trofeji. Distance by pro něj neměla být žádný problém a pro mě je tady Northerly Wind největším soupeřem pro favorita. To si nemyslím o jeho sokovi v tomto duelu a podle mě by kurzy v této „uličce“ měly být vypsány obráceně. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 145 – vklady 232 – výběry 267,4 – roi 1,13