Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Strassburg může zaskočit favoritky

Ferdinand Minařík: Strassburg může zaskočit favoritky

Dnes otvírá své brány závodiště Most a na hlavním dostihem je trial na dámskou klasiku, která se netradičně odběhne na místní dráze. Tip jsem si ale našel i v úvodním dostihu dne.

Já už jsem si včera vsadil tip handicapera Jardy Fabrice, protože tam naprosto souhlasím s tím, že kurz na Montalie de Cerisy byl slušný úlet. Její šesté místo z Varů vypadá na papíře hodně dobře, před ní skončila skupina hodně kvalitních koní, kteří se v dalších startech většinou dokázali prosadit nebo bojovali o vítězství. Naopak kurz @ 2,3 na mastodonta Kristiano bych nehrál ani omylem.

V hledáčku jsem měl i druhý dostih, kde by se mohla prosadit Victoria Regina. I na ní ale přišlo už dost peněz a kurz šel dolů. Vzhledem k tomu, že se jedná o její první návštěvu mosteckého Hipodromu, tak už je to spíš na nějaký menší vklad. Naopak na této dráze umí zaběhnout Akacie (9:1), která mi poprvé se stínidly přijde trochu podceňovaná. Má i dobré startovní číslo a podle mě by to do čtvrtého místa pro ní neměl být problém. Kurz @ 2 prubnu do nějaké akovky. Teď už ale k tipům. 

Most 14. 4., 13:30, Cool Baby – vítěz @ 6,5:1 (tipsport), 1 bod

Úvodním dostihem letošní sezóny v Mostě je sprint na 1200 metrů a v handicapu III. kategorie se sešla vyrovnaná sestava. Kolega Blahník vytáhl do tipu na vítěze Wobull Se Now (6:1), u kterého bude také záležet na tom, kolik bude mít na špici klidu. Jinak je na vítězné známce z loňského července a vstupy do sezóny mívá dobré, takže s tipem se dá souhlasit.

V rolích favoritů bude na startu ostřílená dvojice Stormico (3,8:1) a Trinis (4,5:1). Oba vloni zaznamenali dva triumfy a další řadu umístění, momentálně bych ale řekl, že handicaper je má pod kontrolou.

Na startu bude i rychlá Archipenka (6:1), která ovšem v zimě změnila stáj nebo Easyrider (8,5:1), který stále hledá svoje optimum. Podle vítězství ze Slušovic by to mohl být právě sprint, ovšem někdy nebývá po startu nejrychlejší. Moc mě neoslovuje Monte Christo (6,5:1), byť už je rozběhaný, a Mateesek (15:1) je vyloženě sázkou do loterie.

Já si tedy vybral klisnu Cool Baby, kterou už jsem měl v tipu vloni. Tehdy ve Slušovicích dokončila mezi poraženými, když bylo vidět, že jezdec měl spíš starosti s točením, než myšlenky na boj o vítězství. Také se jednalo o její poslední start, takže tam nejspíš došlo k nějakému zranění.

Pro ní to bude sice první návštěva mostecké dráhy, umí být ale velmi rychle na nohách, takže v tom by problém být neměl. Handicapově možná nevypadá, že by na tom byla nějak výhodně, ovšem je otázkou, kolik v loňských pár startech mohla předvést ze svého umu. V zimě přešla do stáje trenéra Luky, který minulou neděli představil v Chuchli dva koně, a jednou se radoval z vítězství. Cool Baby tedy nemusí být ještě podchycená a její triumf tady by se určitě nedal označit za překvapení. Dá se vsadit i do třetího místa, ale to zas při těsném doběhu, jaké bývají na sprintech obvyklé, nemusí moc řešit.

Most, 14. 4., 16:30, Strassburg 1-4 @ 2:1 (tipsport), 2 body

Vrcholem mosteckého programu je samozřejmě Memoriál Rudolfa Deyla, tedy trial na první klasiku sezóny. Do rolí favoritek vyslal tipáč tři klisny ve stejném kurzu, které už se trochu pohnuly. Mě se asi nejvíc líbí zimní královna Dark Absolu (3,75:1), byť kratší distance než míle nemusí být výhodou. Dá se ale očekávat podpora stájové kolegyně Motivator Lady (15:1), což trenér sice v rozhovoru nepotvrdil, ale také je jasné, že nebude stájovou taktiku vytrubovat do světa už před dostihem.

Nejnižší kurz vlastní momentálně Astoria (3,2:1), druhá z „Královny“. O ní trenér zas prohlásil, že není ještě úplně top, a že si jdou vyzkoušet mosteckou dráhu. Může jít samozřejmě o jisté mlžení, většinou podobná slova ale nevěští nic dobrého. Třetí v partii favoritek je už vítězně rozběhaná Gold Memory (3,85:1), která minulou neděli udolala Politicum, který byl sice vloni pátý v Gerschově memoriálu, tam ale výraznou roli nehrál. Otázkou je tedy její třída, formu ale má, takže někde vepředu se asi zamotat může.

Co se týče ostatních, tak Moon Shot (12:1) zaběhla dobře Pražského zimního favorita na 1800 metrů, kde pro třetí peníze přišla koncem, takže v Mostě na dnešní distanci to asi nebude mít jednoduché. Při debutu v Bratislavě se dobře ukázala Pray for Paris (15:1), ovšem dnes jí můžou chybět ještě zkušenosti. Podobné to může mít Olinka (27:1).

Já si tady vybral jednu z nejzkušenějších, Strassburg. Ta začala běhat už v květnu, její první starty ale za moc nestály. Dá se ale říct, že ke konci sezóny už u ní zlepšení bylo vidět. Ve Slušovicích zvítězila pohodlně ve slabší konkurenci, pak byla pátá v Ceně Masise, kde se snažila stíhat výbornou Near to be Rich. Ovšem i tak za sebou nechala Moon Shot o víc jak tři délky. Poslední její loňské představení bylo v Bratislavě v Ceně BBAG, kde dokončila po boji třetí, ovšem koně, kteří jí tehdy porazili se dokázali umístit ve slovenských vrcholech pro dvouleté.

Tato forma by tady měla stačit na boj o přední příčky též, samozřejmě je otázkou, v jaké formě se Strassburg ukáže. Ovšem trenér Germič mívá zjara koně dobře připravené, takže toho bych se nebál. Rovněž dráha v Mostě u ní vypadá jako plus, umí být po startu hodně rychlá, což je tady vždy výhoda. V sedle Jirka Chaloupka, který jí dobře zná, a ve velkých dostizích si umí zachovat chladnou hlavu. Kurz @ 2, že to spolu zvládnou alespoň do čtvrtého místa musím tedy brát (tipáč vypsal ráno i uličku, že bude lépe jako Moon Shot, kterou vloni v pohodě předběhla, což se dá zkusit taky). Rovněž kurz na její vítězství @ 13 mi přijde moc, vypsal bych jí určitě pod 10:1. Hodně štěstí!