Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Trop může být Top

Ferdinand Minařík: Trop může být Top

Po včerejším famózním výkonu Subway Dancera v Ascotu se pozornost turfmanů vrací na centrální dráhu do Chuchle. Program je spíše odpočinkový a vrcholy jsou Pražský zimní favorit a Říjnový handicap.

Dvouletým se jako obvykle vyhnu, při pohledu na kurzovou nabídku mi ale přijde, že trochu podceňován Zafiro (15:1). Ten absolvoval velmi slušný debut, když na čtvrtém místě neztratil mnoho na dvojici Manoamano a Angkor Wat, kteří se včera v mosteckém „Zimáku“ prezentovali druhým, respektive čtvrtým místem. Podle této formy by tedy tak špatný být neměl, navíc delší distance oproti debutu by pro něj měla být plusem.

Na sepisování to ale nevidím, jelikož soupeře až tak dobře neznám a jak známo, u dvouletých se ty formy rychle mění. Tip jsem si tentokrát vybral v hlavním handicapu a také v jednom menším sprinterském.

VCH 21. 10. 14:00 Paladdio – vítěz/1-3 @ 10/3:1 (tipsport), 1+1 bod

Třetím dostihem je dnes handicap IV. kategorie na 1200 metrů. Devítičlenné pole je vyrovnané a mezi favority počítám hlavně dvojici Dodybud (4:1) a Lady Hortenzie (5:1). Prvně jmenovaný naposledy zaspal na startu a „dvanáctku“ zaběhnout umí, přesto v jeho věku už mi přijde, že o trochu delší trať je pro něj lepší. Klisna zvítězila před dvěma týdny překvapivě především zásluhou taktického výkonu jezdkyně, ta dnes ale v sedle nebude.

Odepisovat se nedá ani duo rychlíků a stájových kolegů Hyacint a Lafranco (oba 5:1). Ti by se měli starat o svižné tempo dostihu a bude zajímavé, jak se na špici poskládají.

V dobré formě je i Twinky (6,5:1), který od té doby co nosí blinkers je jak znovu narozený. Už minule to měl ale s fousem, takže tentokrát se někdo lepší nejspíš najde. To samé platí i o Katryen (7,5:1).

Já si tedy vybral koně, kterého už jsem jednou v tipu měl. Paladdio při svém prvním sprinterském startu zvítězil v kurzu @ 25 a do toho dalšího šel hned jako favorit. Ten se mu ovšem nepovedl, z čehož bych zas nedělal takovou vědu. Nějaký ten výpadek postihne každého, podle zpráv měl nějaké problémy s dýcháním. Chladné počasí, které dnes panuje těmto koním obvykle prospívá.

Paladdio měl přes prázdniny pauzu, což se na konci sezóny může hodit. Každopádně nemůžu souhlasit s tím, že po jedné slabší formě by měl být skoro nejhorším v poli. Při svém triumfu dokázal porazit Lafranca a teď nosí ještě výhodnější váhu. Přesto má dvojnásobný kurz, který musím brát.

VCH 21. 10. 15:00, Trop – vítěz @ 12:1, 1 bod

                                             1-4 @ 2,25:1 (tipsport), 2 body

Druhým vrcholem dne je Říjnový handicap II. kategorie na mílové trati, kde by mělo být na startu 12 koní. Favoritem je nejvyšší váhu nosící Black Bard (4:1). Ten byl v první polovině sezóny směřován do Derby, bylo ale vidět, že tratě nad dva kilometry jsou pro něj dlouhé. Že o něco kratší distance mu pasuje lépe, ukázal naposledy v Meranu, kde v mílovém dostihu pro amatéry skončil čtvrtý a za ním skončil Master of Gold. I když ten mívá podzim slabší, tak je to velmi slušná forma. Má ale za sebou náročnou sezónu, takže ten kurz bych viděl ok.

Naopak víc než pošetřený je Private Ryan (5:1), který při svém jediném letošním startu zaběhl velmi dobře ve Varech. Po pauze tedy zaběhnout umí, přesto v tomto kurzu až moc riskantní. Třetí šancí tu je v životní formě běhající Iwnianka (6,5:1), jejíž žokej ovšem převažuje 1,5 kg, což v takhle vyrovnaném handicapu ideální není. Žokej Rája včera v Mostě jezdil nejméně 59 kg, takže se může stát, že ještě něco na váze přidá.

Jako největší nebezpečí bych tak (kromě mého tipu samozřejmě) viděl Valmont Ohne (6,5:1). Ten zvítězil působivě v rámci EJC dne a dokázal, že nemusí běhat jen ve Slušovicích. Po tomto triumfu je sice na životním maximu, ovšem v šesti letech vypadá lépe než kdy předtím.

Ze zbytku pole se mi už nikdo moc nelíbí, takže tady volím takovou „sázku na jistotu“, jíž je pro mě Trop. Ten ve svých letošních šesti startech jednou zvítězil a vždy byl za peníze. Jeho „nejhorším“ výsledkem je páté místo z velmi těžkého dvoukilometrového handicapu ve Varech. Na dvojkové scéně se objevil letos dvakrát a v obou případech byl čtvrtý (dokonce i zkraje sezóny na příliš krátkých 1400 metrů).

Co se týče aktuální formy, tak tady půjde po menší pauze, což by v jeho případě nemělo hrát velkou roli. Naposledy se ukázal začátkem září v mílovém handicapu, kde byl čtvrtý. Tehdy ovšem z vysokého čísla hodně obíhal a lepší výsledek tak nemohl být v jeho silách. Dnes má box č. 2, takže v podstatě ideální. Pro mě je Trop jeden z nejbojovnějších koní, jaké jsem viděl, takže to, že dnes skončí alespoň čtvrtý musím hrát za vyšší vklad. Rovněž jeho vítězství zkusím, kurz @ 12 je ve vyrovnaném poli podle mě moc. Hodně štěstí!

statistika 2018: tipů 112 - vklady 182 - výběr 206,38 - roi 1,12