Ferdinand Minařík: Ve Slušovicích buďte „Cool“

Dnes jsou na programu „ranní“ dostihy ve Slušovicích. Protože u Tipsportu včera večer nabídka někam zmizela, nemohl jsem nic sepisovat. Po oficiálních škrtech se ale naštěstí objevila zpět, takže spěchám s jedním tipem..

Slušovice 8. 7., 11:00, Cool Baby – vítěz @ 6,5:1, 1 bod

1-3 @ 2,2:1 (tipsport), 2 body

Čtvrtým dostihem je dnes na programu sprint III. kategorie na místní specifické distanci 1160 metrů. Na startu by po škrtu šancové Archipenky mělo být devět koní, přičemž o vítězství by si to měli rozdat nejspíš čtyři z nich.

Poměrně velkým favoritem je Easyrider (2,5:1), který dřív běhal ve Francii. U nás se představil dvakrát, když v prvním startu bral celkem hezké druhé místo v kilometrovém dostihu v Chuchli. Pak se zúčastnil sprintu I. kategorie při Derby dni, kdy v dostihu nebyl moc vidět. Předchozí forma ho tady posílá mezi favority, zas se ale na Slušovické dráze ukáže poprvé v kariéře, takže zas až tak velkého favorita bych z něj nedělal.

I Nyani Tomba (4:1) běhal velké dostihy, když nejlíp se mu letos vedlo v Chuchli v Maškově memoriálu, kde byl překvapivě třetí. Další starty mezi elitou až tak dobré nebyly, je to poměrně náladový kůň a neviděl bych ho úplně jako specialistu na takto krátkou trať.

To by mohl být Poet´s Rock (5,5:1), který tu byl na podzim druhý, kousek před „Tombou“. Měl ale problémy s točením místního ostrého oblouku, a také jeho letošní formy nejsou moc dobré. Skoro to vypadá, že i ten kilometr už je mu dlouhý.

Já si tedy vybral klisnu Cool Baby, která vypadá jako ideální typ na takto krátké tratě, přičemž letos už ve Slušovicích na této distanci zvítězila. Předtím to zkusila u nás v Jarní ceně klisen a v německých Drážďanech mezi slušnými nezvítězivšími, přičemž oba dva starty byly na distanci 1400 metrů. O obou dvou také platí, že se držela s nejlepšími tak 300 metrů před cíl, a pak jí došly síly.

O tom, že právě takto krátké sprinty by měly být její parketou, přesvědčila právě tady ve Slušovicích, když koncem května celkem bez problémů zvítězila. Tehdy za ní zaostal z dnešních soupeřů My Charlie Man (10:1), takže toho by měla porazit i dnes. Z ostatních už mě nikdo z pole nezaujal. Jak jsem tedy napsal na úvod, tady by si to o triumf měli rozdat čtyři koně. Z nich se mi nejvíc líbí Cool Baby, přičemž do třetího místa bych viděl její kurz tak @ 1,8. Na vítězství cca o dva body níž. Hodně štěstí!