Ferdinand Minařík: Ve Varech budou „Tropi“

Ferdinand Minařík: Ve Varech budou „Tropi“

Dnes jsou na programu dostihy v Karlových Varech, kde jsou dva vrcholy – Letní cena klisen a tradiční Dvojnásobná míle. Oběma jsem se tentokrát vyhnul, tip jsem ale našel v jednom velmi dobře obsazeném handicapu.

Mezi klisnami se mi nechce jít proti favoritce Saše (2,2:1), kurzy na ostatní do dálky ale tak lákavé nejsou. Ve Dvojnásobné míli se mi líbila Ile Jones (7:1), která byla ovšem ráno o 3 body výše. Dolů šel také kurz na to, že bude nejlepší mezi klisnami (2,7:1), takže nechám na každém, jak s tím naloží. Trochu opomíjená mi tu přijde specialistka na tento dostih, Raviella (11:1), která se v prvním letošním startu ukázala dobře na kratší distanci.

Jak už jsem ale napsal, oba tyto vrcholy vynechám, takže vzhůru na tip.

KV 5. 7. 16:30, Tropical Bond – vítěz/1-3 @ 12/3,5 (tipsport), 1+1 bod

Po dvou hlavních dostizích následuje mílový handicap II. kategorie, kde je poměrně jednoznačným favoritem tříletý Prince of Havana (3,5:1). Ten se zatím ukázal dvakrát mezi vrstevníky a pokaždé se umístil. Tady jde ale poprvé proti starším, rovněž poprvé se ukáže na místní dráze. Vzhledem k tomu, že v poli je řada ostřílených matadorů, tak ten kurz mi přijde poměrně nízký.

Mezi hlavní soupeře se počítá letos v dobré formě běhající Boruvka (7,5:1), totéž se dá říci i o ve stejném kurzu vypsané Celine My Heart. Ta chodí koncem, takže v prvních startech jí pomohla měkčí dráha v Chuchli, ve Varech se dnes očekávat nedá.

O trochu výše je dvojice Facts and Figures a Nemo (oba 9:1). Prvně jmenovaný se chytil po delší době, když zvítězil v Mostě. Tady ho čeká těžší konkurence. Ten druhý byl naposledy na trhu hodně populární, takže výsledek byl zklamáním. Pravda je, že v rovině musel hledat místo, když ho ale u distance našel, nic velkého se nestalo.

Já si tedy vybral ostříleného matadora, kterému se ve Varech dařilo vždy, i když ještě běhal za původního majitele. O tom Tropical Bond přesvědčil i v prvním letošním startu, když mu ve velmi dobře obsazené ceně unikla dotace skoro na posledním cvalovém skoku. Dobré bylo ale i druhé běhání, kdy zůstal na startu a koncem stihl jen čtvrté peníze.

Z obou dvou těchto forem je vidět, že i v devíti letech je stále při chuti. Tady sice ponese mamutí zátěž 65,5 kg, s podobnou ale bojoval vloni na podzim dvakrát o vítězství, jednou dokonce na měkké dráze.

Podle mě je tady Tropical Bond určitě lepší šancí na vítězství než jak značí kurz @ 12, na své oblíbené dráze a distanci ho čekám mezi nejlepšími. Z mého pohledu bych ho určitě nevypsal v dvojciferném kurzu, takže „each way“ je na místě. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 239 – vklady 367,5 – výběry 429,38 – roi 1,14