Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jana Soklová: Mostecký souboj šampionů

Jana Soklová: Mostecký souboj šampionů

Tak se nám nezadržitelně přiblížil konec dostihové sezony, zítra je v Mostě na programu posledních 7 dostihů, ale také zajímavý souboj o titul rovinového šampiona 2017, který spolu svedou Jaromír Šafář a Jan Rája. Tipsport vypsal kurzy na šampionát a na tři sobotní dostihy. Vynechám dostih dvouletých, přijde mi hodně vyrovnaný a nějak jsem se pro nikoho nemohla rozhodnout. V dalších dvou dostizích už jsem si nějaký tip našla.

 

QUAFF   2,6:1

Most – 2. dostih (13:00)

1-4 (Tipsport) 1 bod

Ve druhém dostihu jsem měla původně vybranou Iwnianku, vypsaný kurz mě ale příliš neoslovil. Jako náhradní variantu volím klisnu Quaff, o které si myslím, že může překvapit. Spolehlivá Quaff je sice sprinterka, na menších drahách ale zvládá i míli a v Mostě by se mohla s distancí 1400 m poprat. Letos tu startovala jednou, když v handicapu na 1600 m obsadila v poli 16 koní deváté místo. Držela se statečně a myslím, že v dostihu o 200 m kratším a v polovičním poli by konec tabule mohla uhájit. V jejím sedle navíc bude soubojem o šampionát motivovaný Jaromír Šafář.

 

THUNDERBALL   2:1

Most – 3. dostih (13:30)

1-5 (Tipsport) 2 body

Slovenský host Thunderball se českému publiku představí úplně poprvé, zatím běhal především v Bratislavě. Jak se ale již vícekrát potvrdilo, koním, kterým se v Bratislavě daří, většinou sedí i dráha v Mostě. Thunderball letos startoval pětkrát, vždy v dostizích druhé kategorie na distanci od 1780 m do 2400 m. Nejvíce se mu letos dařilo s nižší váhou a jezdkyní v sedle.  To dokázal získat vítězství, jedno druhé a jedno čtvrté místo. Při vítězství v srpnové Bratislavě za sebou nechal o 4 a půl délky i sázkového favorita dnešního dostihu Fantasticadventure. V sedle měl tehdy Vendulu Korečkovou a nesl váhu 54 kg. Stejná jezdkyně bude v jeho sedle i tentokrát, váhu má také příznivou, distance i dráha by mu měly sedět. Šance Thunderballa na tabulový doběh vidím hodně slušně.

 

JAN RÁJA   3,2:1

Rovinový šampionát 2017

vítěz (Tipsport) 1 bod

Tady prostě musím zkusit sázku, že šampionát obhájí Jan Rája. Jaromír Šafář vede o jedno vítězství, Jan Rája je na tom o něco lépe na počet druhých míst. Oba se v sobotu představí čtyřikrát a přijde mi, že o něco lepší sestavu koní má Jan Rája. Asi největší šance má v pátém dostihu s klisnou Determis, ale ani ostatní tři koně bez šance být nemusí a mohou překvapit. Trinis startoval naposledy loni jako dvouletý a nese v dostihu nejvyšší váhu, v této konkurenci by ale vepředu být mohl. Duke of Darhorse má problémy při startu, pokud ho ale Jan Rája zvládne a Duka bude dostih bavit, i tady určitá šance je. V dostihu dvouletých pak povede Tango Glinku, který před třemi týdny slušně debutoval v dostihu českých odchovanců a může jít ještě nahoru.

Jan Rája klidně jedno vítězství získat může a pokud Jaromír Šafář tentokrát nezvítězí nebo nebude alespoň dvakrát druhý, mohla by obhajoba Rájovi klapnout. Kurz přes 3:1 za zkoušku určitě stojí. Pokud klesne pod tuto hodnotu, sázku už bych příliš nedoporučovala.

Hodně štěstí!