Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Dangerous Gleam novou hvězdou

Ondřej Blahník: Dangerous Gleam novou hvězdou
Dangerous Gleam ve Zlatém poháru foto: fotokisza.com

Hlavním bodem dnešních dostihů v Pardubicích je velmi dobře obsazená Stříbrná trofej. Ale i několik dalších zajímavých dostihů a tak připojuji v krátkosti několik tipů.

Pardubice 29. 7., 15:20 - 5. dostih - Stříbrná trofej, DANGEROUS GLEAM V 2,65:1 (Tipsport) 2 body

Na startu je sice jen pět koní, dostih je ale velmi dobře obsazen. Je tu především vítěz Zlatého poháru DANGEROUS GLEAM, který na mě udělal velký dojem. Mám rád koně, kteří nasadí tempo a své své soupeře prostě ucválají. A to je právě on. Sice nemá rád měkkou dráhu a v Pardubicích v týdnu pršelo, nečekám ale, že bude zas tak měkko. V jeho sedle střídá v Itálii jezdícího Josefa Bartoše Jaroslav Myška, což je podle mě pro tempaře ideální žokej, který dokáže jít s koněm z čelní pozice. Soupeři jsou sice kvalitní, ale já si myslím, že z Dangerous Gleama může být ještě velká hvězda a dneska to může potvrdit.

Jeho největším soupeřem by měl být Playstarabad, který se letos slušně předvedl v Itálii, ale pardubický ovál by mu měl sednout lépe. Sundara se ukázal v Prvomájové steeplechase a je vidět, že na překážkách jde nahoru. Do té doby na mě moc dojem nedělal. Casper si neveze špatnou třídu z Francie, ale jeho týden starý propadák přinejmenším vyvolává otazníky a i když Nikan určitě není špatný kůň, mezi hvězdy jsem ho nikdy neřadil.

 

Pardubice 29. 7., 13:10 - 3. dostih, CHICAGO V 6,5:1 1 bod, 1-3 2,5:1 1 bod (Tipsport)

Tohle vůbec není lehký dostih na sázení, šanci má řada koní. Přesto tu jednoho koně nabídnu. CHICAGO patři mezi elitu proutěnkářů a jeho přechod do krosů v osmi letech se mi pro něj nejevil ideálně. On je to také takový tempovější kůň a v točivých krosech se to těžko uplatňuje. I když v této disciplíně z něj asi taková hvězda nebude, první dva seznamovací starty nebyly špatné. Minule bojoval v rovině s nejlepšími a jako tempař prostě nemá ten závěrečný "odpich". Jak říkám, točivý kurz dostihu pro něj není ideální, navíc ho povede nový jezdec. Očekávaná měkčí dráha by mu ale mohla sednout a a opět by něco měl ukázat.

Na startu je i Izynka, z které podle mě roste dobrá steeplerka. Ta byla doma ve světlé Hoře škrtána kvůli pevné dráze, když nikdo nemohl tušit průtrže deště, které se pak přehnaly. Dostih byl na 4600 metrů, což je podle mě pro ni ideálnější. Na téhle distanci sice již vyhrála, ale to bylo na začátku její překážkové kariéry proti slabším soupeřům.

V dostihu se letos poprvé představí Makléř. To byl velmi dobrý proutěnkář a ještě loni byl pátý ve Váňově Velké národní v Chuchli. Přechod v deseti letech na krosy ale pro něj bude hodně velká změna.

 

Pardubice 29. 7., 16:05 - 6. dostih, CELADON V 6:1 1 bod, 1-3 2:1 1 bod (Tipsport)

Tohle je podle očekávání vyrovnaný handicap. Zde jsem se rozhodoval mezi dvěma koňmi. Líbí se mi Tymian, kterého jsem hrál při jeho vítězství v podobném handicapu. Nakonec jsem ale dal přednost CELADONovi. Sice loni při porážce Tymiana těžil z nižší hmotnosti, když tentokrát bude jejich váhový poměr obrácený, mě se ale líbilo jeho vystoupení na konci roku, kdy mohl bojovat s Al Bustanem a to je dobrý kůň. Na to, že Celadon nedokončil svoje poslední čtyři starty, bych čekal vyšší kurz, ale já to vezmu. Bookmaker se asi inspiroval mým rozborem dostihu. Po té, co měl včera Ferdinand Minařík ve svém tipu k němu určité výhrady, kurz aspoň o bod poskočil. Já jsem Celadona viděl při jeho prvním letošním startu ve Světlé Hoře. Sice neuběhl asi polovinu dostihu, když jeho jezdec spletl kurz, a je těžké odhadovat, jak by dopadl. Do té doby si ale lehce vykračoval a já na jeho elán teď sázím.