Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Velká jarní - Noble Cliffs patří do okruhu favoritů

Ondřej Blahník: Velká jarní - Noble Cliffs patří do okruhu favoritů
Těsný doběh Memoriálu prof. V. Michala - Mamadysh poráží Zocka a Rivertona foto:tiskarnakufr.cz

Sázkové kanceláře Tipsport i Fortuna již vypsaly kurzy na Velkou jarní cenu. Noble Cliffs ale mezi favority nefiguruje.

Hlavními favority jsou první dva z Memoriálu prof. Václava Michala Mamadysh a Zock. Já se tady přikloním na stranu druhého jmenovaného, který v předzkoušce nosil o 1,5 kg více a s jeho výkonem jsem byl spokojen.

Dostih by ale měl být hodně vyrovnaný a na startu bude víc kvalitních koní. Jedním z nich je i Noble Cliffs, kterého ale sázkovky v okruhu šancových koní nemají.

 

TIP:

Velká Chuchle 14. 5., 15:30, NOBLE CLIFFS - 2,5:1 1-5 (fortuna, tipsport), 2 body

Dostih vidím hodně vyrovnaný a 5 až 6 koní podle mě úspěchem nepřekvapí. Jak již tu píšu, mým hlavním tipem je Zock. "Zimní favorit" se ukázal dobře i v předzkoušce, kde nosil nejvíc kil, a tady opět může bojovat o nejvyšší post. Lépe ho má Fortuna 4:1, což se mi zdá v této konkurenci optimální.

Koho ale podle mě obě sázkovky podcenili, je Noble Cliffs s kurzem 15:1. Ten by měl patřit do širšího okruhu favoritů a i dle vyjádření trenéra by neměl být horší než stájový kolega Gold Evasive. Pro něj by měla být míle strop, Noble Cliffsovi by míle měla sednout lépe, i když v budoucnu se zaměří ještě na delší tratě.

Je to typ koně, který potřebuje cválat, což ukázal při svém druhém životním startu, kdy stylem start - cíl opanoval chuchelský maiden na 1600 metrů. V Ceně zimního favorita nešel tak aktivně a skončil pátý. Letos se již rozběhal ve Francii, kde šel slušně obsazený dostih s koňmi s ratingem okolo 40 kg. Ukázal, že francouzský styl pro něj moc nebude, když dostih odvodil, ale v závěru ho domácí "sežrali".

Na domácí půdě ale může být vše jiné a rozhodně ho nelze z okruhu šancových koní vyřazovat. Proto se mi zdá kurz 2,5:1 na "tabuli" jako dobrá nabídka, kterou nelze opominout.

 

KDO LÍP:

Velká jarní cena Tipsport Fortuna
Mamadysh 3,5 3,7
Zock 3,5 4
Ultimate Fight 6 5
Dominique 6 7
Gold Evasive 6 8
Riverton 8 8
Sir Sun 8 8
Noble Cliffs 15 15
Orssio 20 21
Darien 20 25
Street Singer 30 30

 

Kurzová nabídka:

Tipsport

Fortuna

 

Předzkoušky:

Cena zimního favorita 2016

 

Memoriál prof. V. Michala