Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaroslav Fabris: Velká jarní cena najde svého „Krále“

Jaroslav Fabris: Velká jarní cena najde svého „Krále“

Chuchelské dostihy jsou tentokrát na programu už v sobotu, a i když času není mnoho, Velkou jarní cenu nenechám bez tipu.

 

KING ARCHIE   V   3,7:1

Velká Chuchle (sobota) – 15:40 - 6. dostih

Tipsport   2 body

O Velké jarní ceně už jsem psal v rozborech. Její jedenáctičlenná sestava nemá vyloženě slabé místo, nicméně o vítězství se hlásí především dvojice koní. Těmi jsou King Archie a Manoamano, kteří se utkali v Ceně zimního favorita. Na papíře sice podali vyrovnané výkony, když o kilo více zatížený Manoamano ztrácel jen ¾ délky, nicméně vizuálně měl King Archie jasnou převahu. Už před distancí se totiž lehce dostal do čela a ve zbytku dostihu ho Václav Janáček spíše rovnal, než aby ho naplno vyjížděl. Koneckonců ani jednou nepoužil bičík. Kdyby se k němu tedy Manoamano dostal blíže, ještě by měl z čeho brát.

Hlavním důvodem, proč je tentokrát Manoamano v čele sázkové nabídky, je povedený start v nohách. Tento faktor ale nemusí hrát takovou roli. King Archie totiž není prvním svěřencem Pavla Tůmy, který v jarní klasice vstupuje do sezóny. Například Dumnonia vyhrála v roce 2015 na debut Jarní cenu klisen o 5 délek. Před rokem pak ve Velké jarní ceně vstupovali do sezóny Forrest Gump a Korfu, kteří těsným druhým a pátým místem rozhodně předčili očekávání. Na rozdíl od nich by sice měl vrchol Kinga Archiho přijít až na delších distancích, nicméně i stájová forma napovídá, že by měl být dobře připraven.

Když to tedy shrnu, King Archie je podle mě lepším koněm než Manoamano a start v nohách by neměl být výrazným faktorem. Vypsaná je i „ulička“ mezi touto dvojicí, ale větší hodnotu má kurzu na vítěze, když ten férový bych viděl kolem 3:1.

 

Statistika tipů od roku 2018:

tipů: 12, správných tipů: 4, vsazeno: 20 bodů, vyplaceno: 58 bodů, zisk: + 38 bodů

nejvyšší kurz: Mormill 35:1